Faktory ovplyvňujúce životnosť tonerov a náplní

Štýl tlače spotrebiteľa, typy vytlačených dokumentov, počet farebných stránok, objemy tlačových úloh, hustota obrazu, jednostranná alebo obojstranná tlač a iné úlohy. Všetko to má na životnosť tonerov a náplní výrazný vplyv. V dôsledku toho vám vždy predajca nemôže zaručiť, že dosahovanie požadovaných výkonov bude tak jednoznačné.

Faktory ovplyvňujúce životnosť tonerov a náplní

Faktory ovplyvňujúce životnosť tonerov a náplní (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Objem tlače

Tie najlepšie tlačiarne a tonery vám sľubujú až 2000 kusov vytlačených strán, ale ani jedna tlačiareň v klasickej kancelárii sa s týmto množstvom za jeden deň asi nestretne. Na druhú stranu by to bola pre samotné tlačiarenské zariadenie aj vysoká záťaž. Objem tlače ale životnosť tonerov logicky ovplyvňuje najviac. Preto je niekedy lepšie investovať do kvalitných tonerov OKI, ktoré majú väčšiu kapacitu a to najlepšie zloženie toneru.

Starostlivosť a údržba

Ani pevný a odolný kameň v podobe moderného obkladu sa bez starostlivosti a údržby nezaobíde. Rovnako ani tlačiareň, ktorú je nutné umiestniť v prostredí, ktoré nie je vlhké a naopak ani príliš suché, aby sa toner alebo atrament nevysušili. Moderné tonery Xerox a iné ďalšie známe značky sú dnes tak dokonale spracované, že by nemali mať problém za žiadnych okolností.

Papier

K nevhodnému používaniu a zaobchádzaniu patrí aj zle zvolený papier a jeho veľkosť, preto si dopredu uvedomte, aké formáty a vlastnosti papiera použijete. Existuje aj fotopapier s lesklou alebo matnou úpravou, ktorý s farbami a tonerom tlačiarne spolupracuje lepšie.

Pozor si dávajte aj pri výmene tonerov a kaziet, aby ste jednotlivé valce a systém tlačiarne pri tejto činnosti nepoškodili. Tlačiareň by vám predsa mala slúžiť čo najdlhšie, tak sa o to kompatibilnými tonermi, správnou údržbou a starostlivosťou zaslúžte aj vy.

Text:PR