www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Viete kontrolovať chuť do jedla? Ak áno, pravdepodobne nikdy nepriberiete!

Najmä v dobe, keď sa snažíme zhodiť, alebo si udržať práve získanú ideálnu váhu, sa zdá, že pokušenia jedla je všadeprítomné. Odolať mu sa tak stáva ozajstnou výzvou. Ale práve ovládanie chuti do jedla je kľúčové, ak chcete chudnúť alebo viac nepriberať. Ako na to?

Viete kontrolovať chuť do jedla? Ak áno, pravdepodobne nikdy nepriberiete!
(zdroj: unsplash.com)

Jedenie zo stresu, alebo od hladu?

Často máme pocit, že jediný spôsob, akým dokážeme kontrolovať chuť do jedla, sú rôzne zázračné tablety alebo prípravky na chudnutie. Nie je to však pravda, pretože prvým krokom pri kontrole chuti do jedla je pochopiť ju. Chuť do jedla ovplyvňujú rôzne faktory, ako napríklad emócie, stres, stravovacie návyky alebo vyrovnávanie hormónov. A práve preto je niekedy chorobné prejedanie sa motivované emóciami, napríklad smútkom alebo stresom. Kľúčové je teda aj rozlíšiť, čo je skutočný hlad a čo je iba túžba jesť z emocionálnych dôvodov. Ak tento rozdiel spoznáte, urobili ste spomínaný prvý krok ku kontrole svojej chuti do jedla.

Jedzte vyvážene a pravidelne

Druhým krokom kontrolovaného jedenia je dodržiavanie vyváženej stravy. Medzi tú patria najmä čerstvé potraviny ako je zelenina, ovocie, celozrnné výrobky, biele mäso, ryby a zdravé tuky. Vyhýbať by ste sa mali spracovaným potravinám bohatým na nasýtené tuky, soľ a pridané cukry. Ak vaše telo dostane správne množstvo živín, ktoré potrebuje na udržanie zdravia a hormonálnej rovnováhy, nebude si ich pýtať v podobe nekontrolovateľnej chuti do jedla. Aj jedenie v rovnakom čase pomáha – udržiava totiž stabilnú hladinu cukru v krvi, čo znižuje aj náhle návaly hladu. V situácii, kedy sa však nedarí telu získať všetky živiny, je najlepšie predsa len siahnuť po výživových doplnkoch, pretože len tak predídete ich nedostatku. Objednať si ich môžete aj online a využiť pri tom napríklad Alza zľavový kupón alebo Mall zľavový kupón.

Pohyb nemusí byť náročný

Kľúčom k vysnívanej hmotnosti je pravidelná fyzická aktivita, to je asi známe každému. Cvičenie nám spaľuje kalórie, ale okrem toho tiež ovplyvňuje produkciu endorfínov, ktoré zlepšujú náladu a tým pádom znižujú chuť jesť z emocionálnych dôvodov. Vyberte si aktivitu, ktorá vám bude vyhovovať a bude vás aj baviť – na výber máte z veľkého množstva jednoduchých športov, na ktoré nemusíte mať skvelú kondičku alebo špeciálny talent. Môžete začať behávať, cvičiť jogu pre začiatočníkov, plávať alebo chodiť tancovať. Všetky k tomu potrebné náležitosti si môžete nakúpiť teraz výhodne vďaka Black Friday kupónom. Snažte sa byť aktívni aspoň 30 minút denne a už v krátkej dobe uvidíte úžasné výsledky!