www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Milujete chuť Talianska? Spoznajte 4 dôvody, prečo vyraziť do pizzerie!

Vedeli ste, že pizza pomáha motivovať k väčším výkonom v práci a zabraňuje vzniku rakoviny a srdcových ochorení? A to nie je všetko, dôvodov, prečo si ju dopriať, je oveľa viac.

Milujete chuť Talianska? Spoznajte 4 dôvody, prečo vyraziť do pizzerie!
Milujete chuť Talianska? Spoznajte 4 dôvody, prečo vyraziť do pizzerie! (Foto: PR)

Pizza je jednoducho úžasné jedlo – dovoliť si ju môže každý a chutí božsky! Najmä ak si ju doprajete v originálnej talianskej reštaurácii. Pizzerie v Bratislave vám naservírujú tradičnú pizzu podľa vašich predstáv, stačí si vybrať v ktorej lokalite si ju vychutnáte.

1. Pizza je zdravá

Vedci z Talianska spolu s kuchármi vynašli „protinádorovú pizzu“, ktorá zabraňuje vzniku rakoviny a srdcových ochorení. Pizza Pascaline predlžuje život vďaka svojmu zloženiu. Je plná zdravých stredomorských pochutín, nenájdete na nej syr ani mäso, za to je však plná paradajkovej omáčky, olív, extra panenského olivového oleja, cesnaku, čili a obsahuje aj druh brokolice zvaný Räpina. Tieto ingrediencie znižujú riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a niektorých typov rakoviny v zažívacom systéme, vrátane rakoviny hrubého čreva. Zásluhu na výživnosti pizze majú hlavne paradajky, ktoré obsahujú lykopén – červené rastlinné farbivo s antioxidačným účinkom. Lykopén má tiež ochranný vplyv na ľudské bunky, prispieva k znižovaniu rizika výskytu kardiovaskulárnych ochorení, znižuje hladinu cholesterolu a znižuje pravdepodobnosť vzniku niektorých nádorových ochorení.

2. Za málo peňazí dostanete veľa muziky

Chutnú, kvalitnú pizzu zoženiete približne za 5 – 7 eur, čo je skvelé, ak si predstavíte gramáž samotného jedla. Pizza vás finančne nezruinuje a pritom dokonale zasýti.

3. Pizzerií v Bratislave je veľa

To znamená, že si môžete vybrať nielen z rozmanitej ponuky, ale k pizzi sa dostanete takpovediac na každom kroku. Vďaka donappetit.sk sa ľahko zorientujete v tom, kde si na talianskej tradičnej delikatese pochutnáte, môžete si urobiť virtuálnu prehliadku reštaurácií a porovnať ich ponuku. Dostali ste chuť na pizzu v Devínskej Novej Vsi, na Kramároch alebo v Petržalke? Donappetit.sk vám poradí, kam sa oplatí zavítať a ukáže vám miesta, kde to rozvoniava tou najlepšou talianskou pizzou. Stačí, ak zadáte do vyhľadávania priamo na webe heslo „pizzerie v Bratislave“.

4. Pizzu miluje každý!

Ak je pripravovaná z tradičných surovín a podľa originálnej receptúry, jej chuť vás dostane navždy. Čerstvé paradajky a mozzarella, bazalka a cesnak nesmú na ceste chýbať. Pizza dokáže poštekliť čuchové bunky i chuťové kanáliky, v momente, keď ju ucítite, musíte ju mať! Pizza je jednoducho láska na celý život a existuje v nespočetnom množstve obmien, z ktorých si vyberú milovníci vegetariánskej i mäsitej kuchyne. A ako ste na tom vy, máte tú svoju milovanú pizzu, ktorej by ste sa nevzdali za nič na svete?

Text:PR