www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

4 tipy ako sa kultúrne vyžiť v hlavnom meste Slovenska

Chystáte sa na výlet do Bratislavy a neviete, čo sa oplatí vidieť? Alebo tu plánujete pracovné stretnutie a zostane vám trochu času nazvyš? Bratislava je krásne mesto a ak máte radi kultúru, je z čoho vyberať. Poďme si spolu posvietiť na 4 tipy ako sa kultúrne vyžiť v našom hlavnom meste.

4 tipy ako sa kultúrne vyžiť v hlavnom meste Slovenska
4 tipy ako sa kultúrne vyžiť v hlavnom meste Slovenska (Foto: unsplash.com)

Slovenská filharmónia

Pre tých ozajstných kultúrnych fajnšmekrov sú v Bratislave predstavenia Slovenskej filharmónie ako ušité na mieru. Špičkoví umelci a umelecké zoskupenia z celého sveta a bohatý koncertný repertoár, to všetko pod jednou strechou. Slovenská filharmónia pravidelne hosťuje na európskych hudobných pódiách a festivaloch a vystúpila aj na Cypre, v Japonsku, USA a v mnohých ďalších krajinách. Ak plánujete ubytovanie v Bratislave a popri tom kultúrny zážitok, možno vás poteší práve jeden z koncertov filharmónie.

Bratislavská divadelná scéna

Máte radi divadlo? Tak nie je čo váhať. Bratislava je plná divadelných dosiek, stačí si vybrať predstavenie podľa svojho gusta. Či už to bude Divadlo Astorka, Gunagu, divadlo Loď, Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava alebo to najznámejšie SND, výber je iba na vás. Pestrý repertoár plný baletu, opery alebo činohry určite zaručí, že sa dosýta kultúrne vyžijete.

Múzeá a galérie

Ak máte radi históriu či prehliadky múzeí a galérie sú vašou obľúbenou zastávkou, tak Bratislava je to správne miesto pre vás. Naše hlavné mesto má bohatú históriu, počnúc keltským osídlením, rímskymi vojenskými tábormi či viacerými korunováciami. Niet sa preto čo čudovať, že pamiatky sú zoskupené do viac ako 30 špecializovaných múzeí a skoro 20 galérií, ktoré sú plné umenia od gotiky až po súčasnosť.

Bratislavská klasika

Ste v Bratislave prvýkrát alebo opäť po dlhých rokoch? Urobte si výlet a navštívte pamiatky a atrakcie, ktoré naše hlavné mesto charakterizujú. Urobte si prechádzku od historického centra mesta – Starej radnice po moderné lákavé Ufo. Navštívte symbol hlavného mesta – Bratislavský hrad a pozrite si výhľad na mesto z jeho korunovačnej 47 km veže, prezrite si Dóm sv. Martina z 15. storočia – bývalý korunovačný chrám a zájdite si do Primaciálneho paláca. Ak vám ostane čas a energia, nevynechajte ani Michalskú bránu, odkiaľ je tiež krásny výhľad na Staré mesto či Múzeum zbraní a Grassalkovičov rokokový palác, ktorý je dnes prezidentským sídlom. Ak uvažujete nad ubytovaním, pohodlie a výhodnú polohu vám poskytne Patio hostel Bratislava.

Text:PR