www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Najkrajšie dovolenkové destinácie na začiatku leta

Predstava horúceho leta, belasého mora a relaxu je počas chladných zimných dní nádejou pre všetkých ustarostených a pracujúcich ľudí. Nenechávajte si výber vašej dovolenkovej destinácie na poslednú chvíľu. Poradíme vám, ktoré miesta sa oplatí navštíviť začiatkom leta.

Najkrajšie dovolenkové destinácie na začiatku leta (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Ostrov s čarovnou atmosférou
Korčula, šiesty najväčší chorvátsky ostrov, leží v strednej Dalmácii. Jeho rovnomenné hlavné mesto je jedným z najmagickejších miest celého Chorvátska. Staré mesto Korčula je opevnené mohutnými hradbami, vďaka čomu ho zvyknú miestni označovať ako “Malý Dubrovník“.

Kamenné stavby a vyhliadkové veže sú lákadlom pre mnohých turistov. Nechýbajú tu vynikajúce reštaurácie s miestnymi pochúťkami, obchodíky a pestrá ponuka výletov. Čarovná atmosféra ostrova, kamenné uličky dýchajúce históriou a prekrásne pláže spôsobia, že sa vám z Korčuly nebudete chcieť odísť.

Mesto, ktoré nikdy nespí
Rimini je prímorské kúpeľné mesto v Taliansku na pobreží Jadranského mora a je ideálnou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí majú radi rušné a živé prostredie. Preslávilo sa vďaka takmer 20 km dlhej sústave piesočnatých pláží, ktoré dostali príznačné pomenovanie Slnečná riviéra. V Rimini sa môžete zabaviť aj inak, než iba ležaním na pláži. Nájdete tu rôzne športoviská, vodné atrakcie či zábavné parky. Na výlet si môžete zájsť do 25 km vzdialeného štátiku San Marino.

Biele pláže na východe
Na polostrove južného pobrežia Turecka leží mestečko Alanya. Patrí k typickým destináciám pre dovolenku pri pláži, nájdete tu nádherné biele piesočné pláže a príjemné teplé more. Historické centrum mesta je plné pôvabných budov a uličiek. K najväčším atrakciám patrí historický zámok Alanya Kalesi, ktorý je dominantou mesta.

Nenechajte si ujsť ani jedinečný zážitok, ktorý ponúka nakupovanie na piatkovom trhu v Cuma Pazar. K prírodným pamiatkam, ktoré sa oplatí vidieť, patrí aj 800 metrov dlhý a 400 metrov vysoký kaňon Sapadere. Na pobreží v okolí mesta je množstvo jaskýň, ktoré sú prístupné iba loďou. V Alanyi môžete zažiť aj jedinečnú jazdu na somároch alebo ťavách.

Veľa slnka a histórie
Farebná a kvitnúca Kréta patrí k najkrajším gréckym ostrovom. Turistov láka svojím krásnym teplým morom i vysokými horami. Nájdete tu aj množstvo kaviarničiek, široké slnečné pláže a olivové háje. Kréta však nie je len slnko a more, ale aj neoceniteľné historické pamiatky. Jedným z najväčších turistických lákadiel je Kráľovský palác Knossos. Podľa legiend bol sídlom slávneho kráľa Minoa a skrýval sa tu slávny Minotaurus.

Text: PR