www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Aj naše hlavné mesto ponúka zaujímavé miesta

Aj keď teraz máme obmedzené možnosti v cestovaní, na jednej strane je to dobré. Konečne máme možnosť spoznať zaujímavé miesta na Slovensku, na ktoré sme sa dlho chystali, len na to nebol čas. Mnohí to berú tragicky a nevedia sa zmieriť s tým, že nemôžu vycestovať do obľúbených destinácií bez rizika.

Aj naše hlavné mesto ponúka zaujímavé miesta
Aj naše hlavné mesto ponúka zaujímavé miesta (Foto: unsplash.com)

Ak ale túžite spoznať zaujímavé miesta na Slovensku, nezabúdajte cez leto zavítať aj do Bratislavy. Aj naše hlavné mesto ponúka zaujímavé miesta.

Pre mladých, i starších

Naše hlavné mesto je pekné nielen v historickej časti, ale aj mimo nej. Nech už sa nachádzate v ktorejkoľvek časti Bratislavy, v každej nájdete pekné parky, historické budovy a samozrejme aj atmosféru, ktorú nájdete v našich slovenských mestách. Naše hlavné mesto ponúka zaujímavé miesta nielen pre mladých ľudí, ale aj starších. Ľudia v strednom veku a starší ľudia si vychutnajú miestne múzeá, ale aj divadlá, ktorých je v Bratislave viac (SND, Divadlo Aréna, Divadlo Astorka Korzo’90 atď.) Mladí ľudia si môžu užiť mestský život v centre a samozrejme aj zaujímavé podujatia najmä v Incheba Expo Aréne.

Kam v Bratislave?

Okrem klasiky v podobe Bratislavského hradu, Čumila a UFA, ktoré sú typickými dominantami Bratislavy, odporúčame vyjsť na Slavín. Je to náročnejšia prechádzka, nakoľko Slavín sa nachádza pomerne vysoko, výhľad ale stojí za to. Kam v Bratislave zisťujú všetci, ktorí prídu do tohto mesta. Možno Bratislava pôsobí chladne a nedá sa porovnávať so susednou Viedňou, ponúka však pekné miesta, zákutia, ktoré sa oplatí navštíviť.

Rozhodne odporúčame ísť k Michalskej bráne. Je to jediná zachovalá brána z pôvodného mestského opevnenia. V Michalskej bráne nájdete expozíciu historických zbraní.

Okrem tejto brány odporúčame pozrieť na pozostatky ostatných troch brán, ktoré tvorili opevnenie mesta – Laurinskú, Vydrickú a Rybársku bránu.

Odporúčame vám prejsť sa aj k Modrému kostolíku, ktoré je azda najfotografovanejšie miesto v Bratislave.

Text:PR