www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Výhodné riešenia pre začiatok podnikania

Začiatok podnikania býva časovo aj finančne náročný. Pri rozbehnutí úspešnej spoločnosti s ručeným obmedzením však nemusíte podstupovať celý proces zakladania a registrácie spoločnosti. Riešením môže byť napríklad kúpa existujúcej s.r.o. A máme pre vás aj ďalší tip pre zníženie nákladov na prevádzku spoločnosti.

Výhodné riešenia pre začiatok podnikania
Výhodné riešenia pre začiatok podnikania (Foto: m2b.sk)

Ready made s.r.o.

Ready made s.r.o. je spoločnosť, ktorá nemá žiadnu podnikateľskú históriu. Bola založená za účelom jej predaja a je riadne zapísaná v obchodnom registri. Väčšinou má tiež splatené zákonom stanovené minimálne základné imanie. Nová ready made s.r.o. je zaregistrovaná pre daň z príjmov a niekedy tiež pre DPH ako platiteľ DPH. Najväčšou výhodou kúpy takejto spoločnosti je to, že nemusíte absolvovať celý proces založenia a registrácie spoločnosti, ale môžete hneď začať podnikať.

Predmet činnosti ready made s.r.o.

Ako predmet činnosti majú ready made s.r.o. zapísané najčastejšie živnostenské oprávnenia. Ide hlavne o marketingové, reklamné a administratívne služby, sprostredkovateľskú činnosť, vedenie účtovníctva a samozrejme tiež kúpu a predaj tovaru.

Virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo (alebo kancelária) je moderným riešením pre začiatok podnikania. Má viacero výhod. Najväčšou je výrazná úspora nákladov na prenájom priestorov a vedenie kancelárie. Výhodou je tiež to, že vaša súkromná adresa je odlišná od tej podnikateľskej. Virtuálne sídlo za vás prevádzkuje profesionálna firma, ktorá sa stará o vašu poštu, telefonické hovory, poskytuje vám možnosť stretnutia s klientmi v priestoroch kancelárie, prípadne aj iné služby.

Virtuálne sídlo Bratislava

Virtuálne sídlo Bratislava v sebe spája aj ďalšie výhody. Poplatok za prenájom je vzhľadom na ceny prenájmov v hlavnom meste niekoľkonásobne nižší, než prevádzkovanie vlastnej kancelárie. Virtuálne sídla v Bratislave sa prenajímajú v reprezentatívnych priestoroch business centier a kancelárskych budov. Prenájmom virtuálneho sídla v Bratislave tak získate pre vaše podnikanie to najlepšie sídlo na lukratívnej adrese.

Text:PR