www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Doplňte do tela proteíny získané z rastlinných zložiek

Vláknina, vitamíny, proteíny, ale aj dostatok pohybu a vyvážená strava sa postarajú o to, aby ste sa cítili vo svojom tele zdravo a komfortne. Bielkoviny získané z rastlinných zložiek sú dostupné aj vo forme výživových doplnkov v prášku a dokážete nimi prirodzene doplniť svoj jedálniček.

Formula 2 aj Formula 3 ako súčasť vášho životného štýlu

Nájsť kompromis v stravovaní môže dať poriadne zabrať. Na jednej strane tu máte niečo, čo by ste mali jesť, na druhej zase niečo, čo by ste naozaj nemuseli… Keď ale máte na niečo neuveriteľnú chuť, nepomôžu ani rady najskúsenejších odborníkov na zdravú výživu. Často však za našimi stravovacími návykmi nemusí stáť len naša maškrtnosť, ale jednoducho aj naša lenivosť. Viete, že by ste mali konzumovať viac strukovín či rýb, no namiesto toho siahate po pečive či niečom mastnom. Jednoducho vás nebaví sledovať, aký máte príjem bielkovín, tukov či sacharidov a jediným ukazovateľom toho, ako sa vám v stravovaní darí, sú vaše kilá alebo hladina energie. Aby ste nemuseli neustále čítať výživové zloženie potravín a v duchu kalkulovať, čo obmedziť a čo naopak pridať, môžete siahnuť po výživových doplnkoch, ktorými hravo doplníte dennú dávku vitamínov i minerálov. A takisto aj proteínov.

Doplňte do tela proteíny získané z rastlinných zložiek
Doplňte do tela proteíny získané z rastlinných zložiek (zdroj: komerčný článok)

Bielkoviny plnia v ľudskom tele nezastupiteľnú úlohu a pochvaľujú si ich najmä vaše svaly a kosti, či už ste sa rozhodli začať s pravidelným cvičením, alebo schudnúť. Konzumáciou potravín bohatých na proteíny, ako sú vajíčka, mlieko, mäso, ryby, obilniny, orechy, strukoviny či semienka, zabezpečíte telu správnu hormonálnu činnosť, ale aj dobrú funkciu imunitného systému. V závislosti od vášho veku, hmotnosti či charakteru práce, akú vykonávate, sa odporúča denne prijať až 1 g proteínov na kilogram hmotnosti. Toto si viete veľmi dobre odsledovať napríklad pri konzumácii proteínových výživových doplnkov ako Formula 2Formula 3 od Herbalife Nutrition.

Doplňte do tela proteíny získané z rastlinných zložiek
Doplňte do tela proteíny získané z rastlinných zložiek (zdroj: komerčný článok)

Rastlinné proteíny v boji za naše zdravie

Súčasťou zloženia proteínových práškov Formula 2 a Formula 3 je sója a srvátkový proteín, ktoré chutia lahodne nielen vo forme koktailu, ale možno ich pridávať aj do jedál. Vďaka neutrálnej príchuti nedochádza k zmene chuti jedla, zmení sa len jeho výživová hodnota. Prípravky sú nesladené a v kombinácii s koktailom Formula 1 pomáhajú dosiahnuť váš denný príjem bielkovín v požadovanom objeme. Nápoje si možno pripraviť ráno, na desiatu, olovrant či večeru a keďže za ich prípravou netreba hľadať zložitý proces, pokojne si ich môžete pribaliť do práce či na pracovnú cestu a zahnať nimi hlad či chuť na niečo sladké. Ak ste zástancom rastlinnej stravy, proteíny získané z rastlinných zložiek obsiahnuté v nápojoch Formula 2 a Formula 3 vám ulahodia.

Komerčný článok