www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako si kúpiť pánske nohavice? Módny sprievodca

To, čo máme na sebe oblečené, o nás veľa vypovie. Nikto z nás netúži po tom, aby ho okolie vnímalo ako neupraveného, nedbalého človeka, preto by sme si pri nákupe nového oblečenia mali dávať pozor na to, aby sme si za svoje peniaze vždy kúpili to najlepšie, čo nám dokonale sedí a pristane. Ani nákup pánskych nohavíc nie je výnimkou. Naše rady vám pomôžu zvládnuť ich kúpu ľavou zadnou.

Ako si kúpiť pánske nohavice? Módny sprievodca
Ako si kúpiť pánske nohavice? Módny sprievodca (zdroj: komerčný článok)

Odmerajte sa

Bez toho, aby ste poznali svoju veľkosť, sa nikam nepohnete. Mnohí muži robia tú chybu, že si v skutočnosti obliekajú väčšie nohavice, ako potrebujú, čím si zbytočne deformujú postavu. Vezmite si krajčírsky meter a zistite svoje miery v oblasti tesne nad opaskom a zaokrúhlite údaj smerom na celé číslo nahor. Ďalej si zmerajte vnútornú časť nohy od vnútornej strany stehna v mieste rozkroku až po pätu (naboso, nie v topánkach). Tieto dva údaje vám budú stačiť pre väčšinu konfekcie, aby ste sa trafili.

Zamyslite sa, aké nohavice chcete

Jasná predstava o type nohavíc, aké potrebujete, kam ich budete nosiť, aký je váš životný štýl, vás zase posunie o krok ďalej, aby ste nestrácali čas prezeraním nevhodných kategórií.

Strih

Strih a štýl nohavíc si vyberajte aj s dôrazom na vašu postavu. V závislosti od tvaru tela sa treba držať niekoľkých pravidiel: objemnejší muži by sa mali vyhýbať skladaným nohaviciam, lebo môžu opticky pridať na váhe. Nohavice s nízkym pásom predlžujú trup a skracujú nohy, obyčajne si ich kupujú mladšie ročníky. Klasický strih predĺži nohy, je pohodlnejší na nosenie, pretože sa vám pri pohybe nezarezávajú do bokov.

Materiál

Čo sa týka látok, máte viacero možností, z ktorých vyberať: pri neformálnych nohaviciach môžete zvoliť napríklad denim či teplákovinu – bavlnenú, alebo s prímesou syntetických tkanín, ak si hľadáte športové nohavice. Elegantné oblekové nohavice sa zase najčastejšie vyrábajú z česanej vlny. Na každodenné nosenie sú príjemné chinos nohavice z mäkkej a poddajnej bavlny.

Farba

Tmavé farby, napríklad čierna, tmavomodrá a tmavosivá sa obyčajne hodia viac na formálne udalosti. Menej formálne pôsobia svetlé farby ako béžová, svetlosivá, svetlomodrá a najležérnejšie sú žiarivé odtiene zelenej, oranžovej, červenej alebo fialovej a vzorované pánske nohavice.

Detaily

Na výber máte viacero možností štýlov lemu: manžety alebo hladký lem, ktorý je elegantnejší. Možno by ste chceli, aby bola predná časť plisovaná, aby mali nohavice putká na opasok. Okrem toho býva dôležitý aj počet vreciek, ozdobné prvky ako zipsy, kovové aplikácie, rôzne okrasné pásy po bokoch, šnúrky a ďalšie detaily.

Hor sa nakupovať!

Teraz, keď už viete, ako pri nákupoch postupovať a aké detaily brať do úvahy, nič vám nestojí v ceste za perfektnými nohavicami presne pre vás. Nákup nohavíc je oveľa ľahší, keď máte jasnú predstavu. Už viac nemusíte prezerať nespočetné množstvo e-shopov, kým objavíte nohavice presne podľa vášho vkusu. Pozrite sa na Bolf, kde nájdete to pravé pre každého a vychutnajte si príjemný nákup za výhodné ceny.

Komerčný článok