www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Sucho a bezpečie pre vaše nohy počas práce

Pracovať v chladnom a vlhkom počasí nie je žiadna sláva a je úplne jedno, či sa to týka prác v interiéri alebo v exteriéri. Ak si chceme robotu odviesť dobre, budeme na to potrebovať kvalitné čižmy, ktoré nohu zahrejú aj ochránia.

Sucho a bezpečie pre vaše nohy počas práce (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Zateplené čižmy si zamilujete

Každý z nás sa môže tešiť do práce, jednoducho len treba mať dobré podmienky na jej výkon. Nič neodradí viac, ako keď sa celí klepeme od zimy a ešte aj musíme splniť pracovné normy. Okrem pracovného odevu si do roboty treba zohnať aj kvalitné čižmy, najlepšie so zateplením, ktoré sa nám postará o optimálny tepelný komfort. Čižmy do pracovného prostredia by mala charakterizovať odolnosť voči nebezpečným kvapalinám, ale aj dostatočná pevnosť, ktorá zabezpečí, že sú naše nohy chránené pred úrazmi. Napríklad oceľová špička na pracovných topánkach chráni naše prsty a podošva obuvi odoláva olejom či pohonným hmotám, ktoré by bežné topánky ľahko znehodnotili. Odolný polyuretán zabezpečuje nohám príjemné teplo až do teploty -20 stupňov Celzia. V kvalitných čižmách sa pohodlne stojí i kráča, členky sú optimálne fixované a nehrozí, že by materiál len tak premokol. Výsadou čižiem je predsa práve to, že sú nepremokavé, ideálne do kaluže vody aj do snehu. No keďže sú ich rôzne druhy, treba pátrať po takých, ktoré sú vhodné pre náš typ práce – do dielne, na stavbu, do lesa alebo do záhrady, s vhodnou dĺžkou a ochrannými prvkami. Sú povolania, kde nebezpečenstvo nehrozí, vtedy čižmy poslúžia vyslovene len na to, aby nám nohy zohriali a ochránili od vlhkosti.

Čo tak biele čižmy?

Modré, sivé, čierne, žlté… Medzi čižmami nájdeme viacero krások, ktoré by nás mohli zaujať, no, samozrejme, v prvom rade hľadíme na ich účelnosť. Kvalitné čižmy sa ľahko obúvajú, dobre nosia a určite by sme sa za ich vzhľad nemali hanbiť. I to, čo je pohodlné a praktické, predsa môže vyzerať moderne. Videli ste už čižmy spojené s nohavicami na traky alebo dokonca biele čižmy? Sú takisto štýlové, niečo ako biele tenisky. Váš pracovný odev doladia a možno dokonca ešte viac zvýraznia. Biele čižmy sa dajú využiť v rôznych zamestnaniach – v laboratóriách, v mäsiarstve, v spoločnom stravovaní, na stavbe a pod. Farebne i strihovo budú zaiste vyhovovať ženám i mužom. Zmes PVC a nitrilu je taká odolná, že sa bez problémov prejdete i cez nízku hladinu jazera a nohy ostanú krásne suché. Čo z toho vyplýva? V plnom nasadení, avšak iba s obuvou, ktorá je spoľahlivá a zhotovená z odolných materiálov. Nemálo záleží aj na tom, aby nás neodrádzal je vzhľad, veď ju budeme nosiť denne. Kvalitné čižmy, možno i tie biele, by sme mali vlastniť, aj keď doma často niečo majstrujeme alebo pracujeme v záhrade. Aj počas domácich prác si naše nohy zaslúžia byť v suchu a teple.

Text: PR