Futbalová sezóna už začala

Priaznivci futbalu sa iste tešia z prebiehajúcej futbalovej sezóny. Okrem domácej ligy majú vďaka televíznym prenosom možnosť sledovať futbalové zápasy zahraničných tímov ako aj zápolenie najlepších futbalových klubov Európy.

Futbalová sezóna už začala

Futbalová sezóna už začala (Foto: futbaltour.sk)

Premier League

Anglickú Premier League usporadúva Anglická futbalová asociácia už od roku 1992. Počas futbalovej sezóny sa odohrá 38 futbalových kôl, v ktorých proti sebe hrá dvadsať fulbalových klubov. Každý klub hrá s každým klubom dva krát. Posledné tri tímy z každého ročníka Premier League vypadávajú a na ich miesto nastupujú traja nováčikovia.

Od jej vzniku už hralo v anglickej Premier League 49 klubov. Prvé tri tímy sa kvalifikujú do Ligy majstrov. Tím, ktorý skončil na štvrtom mieste, sa kvalifikuje do predkola Ligy majstrov UEFA. Víťazom sezóny 2017/2018 sa stal fulbalový klub Manchester City. Či bude víťazom v práve prebiehajúcej sezóne 2018/2019, alebo ho na prvom mieste nahradí iný klub, sa dozvieme na jar budúceho roka.

Oficiálna stránka

Na oficiálnej stránke anglickej Premier League si fanúšikovia futbalu budú môcť aj túto sezónu pozrieť zaujímavé momentky zo zápasov a prečítať najnovšie informácie o priebehu ligy. Nájdu tu tiež program a výsledky zápasov a ich televíznych prenosov, aktuálne poradie futbalových tímov a najlepších hráčov anglickej Premier League.

Liga majstrov pre najlepších

Najlepšie kluby európskych líg sa každý rok stretávajú v zápasoch Ligy majstrov UEFA. V letných zápasoch predkola Ligy majstrov zápasili zúčastnené kluby o postup do Ligy majstrov. Hlavná súťaž sa začala v septembri prvými zápasmi jednotlivých skupín. Fanúšikovia sú už dnes iste zvedaví, kto bude víťazom aktuálneho ročníka. Obháji trojnásobný víťaz Real Madrid víťazný post alebo ho na čele Ligy majstrov vystrieda iný klub? Kúpou správneho lístka od futbaltour.sk si to môžete overiť aj na vlastné oči.

Text:PR