www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako sa bezpečne zbaviť azbestu

Azbest sa v minulosti používať často v stavebníctve z dôvodu jeho veľmi zaujímavých vlastností.

Ako sa bezpečne zbaviť azbestu
Ako sa bezpečne zbaviť azbestu (zdroj: unsplash.com)

Môžeme tu spomenúť napríklad jeho asi najznámejšiu vlastnosť ktorou je nehorľavosť. Tiež veľmi dobre odoláva chemickým látkam a je dobre spracovateľný. Tieto jeho vlastnosti viedli k častému použitiu napríklad na strechách rodinných domov.

Ak napríklad kupujete starší vidiecky dom alebo chalupu, je celkom možné že aj Vaša strecha bude z azbestu. Ďalší výraz, s ktorým sa môžeme stretnúť je eternit. Likvidácia azbestu a azbestovej strechy je vysoko odborná činnosť, a preto by sme ju v žiadnom prípade nemali realizovať sami.

Dôvod na to je ten že okrem vyššie spomínaných dobrých vlastností má azbest aj jednu veľmi nevhodnú. Tou je jeho zdravotný dopad na ľudské telo. Z azbestu sa oddeľujú drobné až mikroskopické časti a tieto sú zdraviu veľmi škodlivé. Hrozí pri nich vdýchnutie a následné vzniky karcinómu pľúc. Z tohto dôvodu sa dnes azbest už takto nevyužíva a všetky staré realizácie sa postupne likvidujú. Jedná sa o vysoko odbornú činnosť podobne ako je napríklad vŕtanie studní. Je preto odporúčané obrátiť sa na firmy ktoré disponujú povoleniami na prácu s takýmto materiálom.

Objednať si takúto službu môžete na webe www.likvidacia-azbestu.net Tiež tu nájdete množstvo doplňujúcich informácií na danú tému tak aby ste sa rýchlo v problematike zorientovali.

Komerčný článok