www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Krásna kuchyňa s vhodne zvolenými kuchynskými svietidlami

Až s utíchajúcou intenzitou slnečných lúčov a šerom predlžujúcich sa večerov si začíname uvedomovať potrebu svetla v našich životoch. A aj keď si každý jeho nedostatok kompenzuje inak, väčšina žien, mužov nevynímajúc, si potrpí hlavne na správne a dostatočne osvetlenú kuchyňu. Aká je teda vízia vhodných kuchynských svietidiel a čo od nich máme očakávať?

Krásna kuchyňa s vhodne zvolenými kuchynskými svietidlami
Krásna kuchyňa s vhodne zvolenými kuchynskými svietidlami (zdroj: pixabay.com)

Vhodne zvolené kuchynské svietidlá umocnia chuť do varenia

Väčšinu zamestnaných žien, a neraz už aj mužov, čaká po pracovnom dni ťažký oriešok, a to nakŕmiť hladné krky svojich blízkych. Na nejaký čas sa tak práve kuchyňa stáva centrom prípravy jedla a v menších priestoroch aj stolovania. Práve vhodne zvolené zariadenie a doplnky sú tým, čo dokáže aj každodennej povinnosti dodať ľahkosť a trochu fantázie pri varení.

Správne osvetlená pracovná plocha či elegantné svietidlo nad jedálenským stolom urobí aj z tej najjednoduchšej kuchyne miesto, kde je radosť variť a stolovať. Nie je predsa nič horšie ako pracovať v priestore, ktorý je tmavý a nemá v sebe tú správnu iskru. Ako by sme mohli vykúzliť dokonalý pokrm, keď by sme si nedovideli na dno hrnca?

Pracovná doska musí byť osvetlená vhodným kuchynským svietidlom

Väčšina pracovných činností sa odohráva práve na priestoroch pracovnej dosky. Jej dokonalé nasvietenie je preto základom dokonalého zážitku nielen z hotového pokrmu, ale aj z jeho prípravy. Na trhu je množstvo svietidiel, ktoré je možné umiestniť buď pod horné skrinky, alebo aj nad skrinky horné.

Vhodným nasmerovaním tak dokážeme osvetliť každý kúsok priestoru pracovnej dosky, a zároveň nám nebude svetlo svietiť priamo do očí. Stačí si už len vybrať z ponuky LED pásov alebo bodových či žiarivkových svetiel.

Vhodné kuchynské svietidlo nad jedálenský stôl

Stolovanie by sme mohli nazvať odmenou za námahu, ktorú sme vynaložili prípravou pokrmu. Práve pri jedálenskom stole sa riešia naše každodenné problémy, ale aj životné výhry. Tvorí centrálnu časť priestoru kuchyne alebo jedálne. Nič nevyzdvihne jeho výnimočnosť v priestore lepšie ako dominantne umiestnená lampa či luster nad ním.

Rovnako je dôležité dobré osvetlenie nad raňajkovým kútom či barovým pultom. Vyberať môžeme svietidlá v štýle našej kuchyne, ale tí odvážnejší môžu urobiť stredobod práve z grandiózneho lustra nad stolom či integrovaného osvetlenia skriniek a pracovnej dosky.

Aj keď nároky na kuchynské osvetlenie sú veľmi vysoké, vždy je to v našich rukách, ako sa s ním pohráme. Pretože aj tento pracovný priestor má právo na noblesu a okrem osvetlenia, ktoré je účelové, si môžeme dopriať aj niečo navyše. Len tak, na parádu.

Komerčný článok