www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako si vybrať bundu a prilbu na motorku

Pri jazde na motorke oceníte kvalitné oblečenie a výbavu. Motorkárska bunda a prilba musia byť vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré vydržia aj náročné podmienky. Na čo všetko pri ich výbere myslieť, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Ako vyberať moto bundu

Motorkárska bunda musí poskytovať dostatočnú ochranu pri jazde a navyše musí byť pohodlná. Pri výbere zohľadnite materiál, z ktorého je vyrobená, vybavenie chráničmi, tepelnou vložkou, ventiláciou či reflexnými prvkami.

Z materiálov sa na motorkárske bundy používa koža alebo textil. Oba majú svoje výhody. Koža je odolná voči treniu a výborne chráni pred poveternostnými vplyvmi. Vodoodolný textil je naproti tomu ľahký a pohodlný na nosenie.

Samozrejmosťou by mali byť chrániče lakťov, ramien či chrbta. Mnoho modelov vám ponúka možnosť chrániče vybrať alebo nastaviť ich výšku. Nepremokavosť zaisťujú membrány — špeciálne vrstvy bundy, ktoré zabránia prieniku vody.

Kvalita bundy Furygan

Tieto bundy ponúkajú možnosť výberu medzi letnými a zimnými modelmi. Môžete si vybrať bundy Furygan s odnímateľnými chráničmi. Chrániče sú vyvinuté tak, aby neobmedzovali pri pohybe. Samozrejmosťou sú reflexné panely, aby ste boli dostatočne videní aj v tme či hmlistom počasí. Materiál búnd je odolný voči oderu, je ľahký a dobre sa nosí.

Ako vyberať prilbu na motorku

Prilba na motorku zabráni až 88 % poraneniam hlavy. Pri výbere začnite vhodným typom. Na výber máte crossové či off road prilby, integrálne, výklopné, enduroprilby alebo otvorené prilby na motorku. Rozhodovať sa môžete aj podľa materiálu. Najľahším a najbezpečnejším materiálom je pritom karbón, stretnúť sa môžete aj s kvalitným termoplastom, ktorý vám tiež zaistí vysokú bezpečnosť.

Zaujímajte sa aj o aerodynamiku prilby. Dobrú aerodynamiku oceníte najmä pri vyšších rýchlostiach, kedy zabráni nadmernému namáhaniu krčného svalstva.

Vyskúšajte prilby Shark

Známy výrobca Shark ponúka už tradične kvalitu. Moderné prilby Shark využívajú mnoho inovácií v oblasti materiálov a spracovania. Ľahkosť materiálu a vysoký stupeň ochrany sú samozrejmosťou. Nájdete na nich tiež vychytávky, ako sú napríklad optimalizácia pre dioptrické okuliare či automatická mechanika otvárania plexi pri zatváraní bradovej časti. Prilby Shark si môžete vyberať aj z mnohých módnych dizajnov, aby vhodne pasovali k vašej motorke a moto oblečeniu.

Text:PR