www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Aloe vera pre zdravie a krásu vlasov

Prírodná šťava – „gél“ – z listov aloe vera obsahuje enzýmy, živice, vitamíny a celý rad ďalších látok s veľkým spektrom účinkov. Jednou z mnohých výhod využitia aloe vera v starostlivosti o krásu je jej aplikácia na vlasy.

Aloe vera pre zdravie a krásu vlasov
Aloe vera pre zdravie a krásu vlasov (zdroj: komerčný článok)

Aloe vera čistí, vyživuje, chráni vlasy pred poškodením a ako bonus dodá žiarivý lesk. Ak máte teda pocit, že vaše vlasy nie sú dosť zdravé, silné a lesklé, skúste zamerať svoju pozornosť práve na tento dar prírody.

Ako účinkuje gél z aloe vera

Aloe vera sa zdá byť ideálnym prostriedkom pre riešenie snáď všetkých problémov s vlasmi – zbaví vás svrbenia pokožky a problémov s lupinami, vyživí suché a poškodené vlasy, dodá silu a lesk mdlým vlasom bez života, podporí rýchlejší rast zdravších vlasov.

Ako sa používa gél

Najlepším spôsobom ako aloe vera využiť v starostlivosti o vlasy je použiť ho v jeho prirodzenej forme (aloe vera gél) alebo v kombinácii s ďalšími prírodnými zložkami (med, citrón, vajcia, kokosové mlieko, jablčný ocot…), môžete ho tiež pridať do vlasových prípravkov, ktoré bežne používate – napríklad do šampónu, kondicionéru či masky.

Aloe vera je rastlina plná enzýmov, ktoré priamo stimulujú rast vlasov, prispievajú k odstraňovaniu odumretých kožných buniek z pokožky hlavy, ktoré nedovoľujú dýchať kožným pórom a neumožňujú riadne prenikanie živín do vlasov. Očistením pokožky hlavy a otvorením vlasových folikul je zaistené, že môžu potrebné živiny preniknúť do vlasov, čím je umožnený ich zdravý rast.

Bohatstvo vitamínov, minerálov a už spomínaných enzýmov, robí z aloe vera jeden z najlepších prírodných produktov vlasovej výživy. posilňuje vlasové
korienky, odstraňuje lupiny a mastnotu, podporuje rast a silu vlasov.

Aloe vera gél môžete použiť aj ako prírodný stylingový prípravok. Už malé množstvo aplikovanej na vlasy zaručí prirodzený lesk a tiež to, že vlasy počas dňa nebudú strácať vlhkosť.

Sú vaše vlasy mimoriadne suché a poškodené? Je ťažké ich upraviť? Aj s týmto problémom pomôže aloe vera, a to v podobe vlasovej masky. Aloe vera masku na vlasy pripravíme zmiešaním aloe vera gélu, panenského, za studena lisovaného kokosového oleja a bieleho jogurtu v pomere 3:2:1. Aplikujte na vlhké vlasy, nechajte pôsobiť 20-30 minút a potom vlasy umyte jemným šampónom. Maska okamžite hydratuje a vyživuje, vlasom dodáva hebkosť, objem aj lesk.

Komerčný článok