www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

CLO a DPH z Číny? Poradí Aliexpress v slovenčine

Nakupovanie z Číny je čoraz populárnejšie, výhod tohto nakupovania je naozaj veľa a úspora peňazí môže byť až závratná. Dnes už zrejme všetci dobre poznáme obľúbený obchod Aliexpress, kde sú státisíce produktov za skvelé ceny. Ako je na tom tovar a nákup z Číny, ak sa jedná o clo a dph pri nákupovaní z čínskych internetových obchodov, sme sa pozreli bližšie v tomto našom článku.

CLO a DPH z Číny? Poradí Aliexpress v slovenčine

Oslobodenie od poplatkov

Aj keď poplatky v podobe rôznych daní sú našou každodennou súčasťou, našimi povinnosťami a nevyhnutnosťou, aj tu sú isté výnimky, ako získať tzv. oslobodenie. Ak to máme povedať inak, jedná sa o výšku nákupu na ktorú sa clo a DPH pre nákup nevzťahuje. Dobrý tip je pri väčšom nákupe rozdeliť jednotlivé položky do viac objednávok. Cena doručenia sa často vzhľadom na rozdelenie objednávky nemení a vy tak ušetríte. Oslobodenie pre clo a DPH je pri zásielkach, ktoré nepresahujú výškou nákupu sumu 22 Eur (28 dolárov).

Kedy a koľko musíme platiť

Povinnosť odviesť DPH pri nákupe z Číny je pri zásielkach v hodnote nad 22 Eur (28 dolárov). Tu DPH tvorí 20% z celkovej hodnoty tovaru, čiže celkovej hodnoty zásielky. Hodnota zásielky je hodnota tovaru spolu s cenou poštovného a taktiež aj prípadné poistenie danej zásielky. Ak je v objednávke aj cena balného, čiže ak nám bolo účtované, aj to sa počíta do hodnoty zásielky.

CLO a nákup z Číny

Ak hovoríme o poplatkoch, ktoré označujeme ako clo, je to vlastne povinná peňažná platba vyberaná pri prechode tovaru cez colnú hranicu, takto tieto poplatky popisuje WikiPedia. Clo je vypočítavané a povinné pri zásielkach nad 150 Eur a tento poplatok tvorí suma 3-15% z celkovej hodnoty. Jeho presná hodnota už konkrétne závisí od typu daného druhu tovaru, môže sa rôzne líšiť.

Ďalšie tipy a rady ako nakupovať z Aliexpress čo najvýhodnejšie, ale nájdete tu aj obľúbený aliexpress v slovenčine, vďaka čomu je nakupovanie o to jednochšie a pohodlnejšie.

Zdroj: https://www.alivslovencine.sk/