www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako spoľahlivo poslať balík do zahraničia

Poradíme vám, ako ušetríte čas aj peniaze, na čo si je dobré dať pozor a ako ustrážiť, aby bol celý proces čo najefektívnejší.

Ako spoľahlivo poslať balík do zahraničia
Ako spoľahlivo poslať balík do zahraničia (Foto: PR)

Akú prepravnú spoločnosť vybrať?

Na weboch väčších spoločností zvyčajne nájdete informácie, ktoré pred objednaním služby hľadáte. Najjednoduchšie je zistiť cenu zadaním vašej adresy a adresy dodania do kalkulačky poštovného. Napríklad služba Balík do zahraničia ponúka naozaj výhodné podmienky vďaka tomu, že je poskytovateľom služieb hneď pre niekoľko dopravcov – vyšší počet objednávok prostredníctvom ich stránok automaticky umožňuje ponúknuť výhodnejšie poštovné.

Ako dlho bude dodanie trvať?

Orientačné lehoty dodania do jednotlivých krajín nájdete zvyčajne tiež na stránkach dopravcu. Ak sa neponáhľate, voľte formu zaslania Štandard, ak je naopak zásielka naliehavá, vyberte službu Expres, kedy si za rýchle dodanie priplatíte. V tomto prípade môže adresát váš balík očakávať už druhý deň. V kalkulačke nájdete tiež dotazy na rozmery zásielky a jej váhu. Vďaka týmto informáciám bude cena balíka čo najpresnejšia.

Ako postupovať ďalej?

Starostlivo ste vyplnili všetky údaje v objednávkovom formulári, tak teraz už stačí len zásielku zabaliť a počkať na príchod kuriéra, ktorý si ju odvezie. V dnešnej dobe už našťastie nemusíte čakať v nekonečných radoch. Pokiaľ si počas vypĺňania nebudete vedieť s niečím rady, stačí sa obrátiť na infolinku daného prepravcu.

Ako prebieha platba za službu?

Najjednoduchšie je hneď počas objednávky zaplatiť online kartou. Často je možná platba aj na dobierku.

Trackovanie zásielok

Po prevzatí zásielky kuriérom môžete jej stav sledovať díky službe Sledovanie zásielky. Jednoducho zadáte do príslušného okna číslo zásielky a uvidíte, kde presne sa nachádza a za ako dlho by mala byť u adresáta. Stáva sa, že sa zásielka do USA niekde zdrží kvôli clu, díky trackovaní ale rýchlo zistíte, čo sa deje.

Pár rád na záver

  1. Objednávkový formulár vyplňte starostlivo.
  2. Skontrolujte si prípadné preklepy v telefónnom čísle adresáta a odosielateľa.
  3. Ak adresát sídli v objekte, kde je viac firiem, alebo viete, že v určitý čas nebude k zastihnutiu, zapíšte to do poznámky k objednávke.
  4. Existuje zoznam vecí, ktoré dopravcovia neprepravujú, alebo ich doručeniu bránia zákony danej krajiny. Ak si u svojej zásielky nie ste istí, obráťte sa radšej na infolinku prepravcu.
  5. Zásielku bezpečne zabaľte a krehké veci ochráňte bublinkovou fóliou.
  6. Ak je to možné, nenechávajte objednanie na poslednú chvíľu. Vyššia moc môže zasiahnuť vždy.

Text:PR