www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Mníchov nie je len Oktoberfest. 5 dominánt, ktoré treba vidieť

Hoci Oktoberfest a Biergarten sú veľkou súčasťou života v Mníchove a prvé čo nás pri tejto metropole napadne, nie sú to jediné veci, ktoré sa tu oplatí navštíviť. Nájdete tu tiež niekoľko zaujímavých múzeí, Kráľovský palác Residenz, Bavorskú štátnu operu a dokonca aj BMW World medzi rôznymi inými atrakciami.

Mníchov nie je len Oktoberfest. 5 dominánt, ktoré treba vidieť
Mníchov nie je len Oktoberfest. 5 dominánt, ktoré treba vidieť (Foto: unsplash.com)

Nočný život stojí taktiež za zmienku, pre niektorých to môže byť aj široké zastúpenie obchodov či viaceré dominanty a turisticky zaujímavé miesta. Pozrite si náš výber miest, ktoré by rozhodne nemali utiecť vašej pozornosti. Aj tu však platí pravidlo, že skôr ako vyrazíte na cesty, nezabúdajte na cestovné poistenie.

Anglická záhrada (Englischer Garten)

Tento rozsiahly verejný park, ktorý sa rozprestiera od centra mesta až po severovýchodné mestské hranice, je jedným z mníchovských miest, ktoré musíte navštíviť.

Kostol Panny Márie (Frauenkirche)

Gotická budova Frauenkirche alebo kostol Panny Márie je jedinečnou súčasťou mníchovskej panorámy s dvoma kupolovitými vežami, ktoré obyvateľom pripomínajú dvojicu pivných krčahov. Hlavná časť kostola bola dokončená koncom roka 1400, ale po spojeneckom bombardovaní počas druhej svetovej vojny si vyžadovalo obnovu na začiatku 20. storočia.

Kostol sv. Petra (Peterskirche)

Otvorený denne, Peterskirche (kostol sv. Petra) je najstarším a najmenším miestom bohoslužby v Mníchove. Navštívte ho z linkami mestskej dopravy U-bahn alebo S-bahn na Marienplatz, aby ste si ho mohli zadarmo prehliadnuť, no očakávajte malý poplatok, ak chcete vyliezť na vežu a pozrieť sa na Bavorsko. Budete ohromení žiarivým oltárom kostola, nehovoriac o zlatom oltári, ktorý je skvostom kostola sv. Munditia, uctievaného kresťanského mučeníka.

Nemecké múzeum (Deutsches Museum)

V múzeu vedy a techniky nájdete rôzne exponáty, napríklad aj nástroje na výrobu starodávnych hudobných nástrojov. Ale v šiestich poschodiach a takmer 12 míľach siene nájdete aj internetovú kaviareň, rozsiahle planetárium a časť pre deti, ktorá ich učí o vede a technike prostredníctvom interaktívnych exponátov.

Námestie Marienplatz

Námestie Marienplatz, prístupné rovnakou stanicou U-bahn, je srdcom Mníchova, tak ako to bolo ešte v roku 1158, kedy bolo založené. Vtedy tu hostili divadelné udalosti a konali sa tu aj popravy.

Text: PR