www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Naftové a plynové elektrocentrály: takto ich využijete

Potrebujete pri práci zdroj energie aj na miestach, kde nie je elektrická energia? Elektrocentrála funguje aj bez nej. Menšie generátory používajú ako palivo benzín, väčšie z úsporných dôvodov naftu alebo plyn. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať práve druhým menovaným.

Naftové a plynové elektrocentrály
Naftové a plynové elektrocentrály (Foto: ilustračné, zdroj: unsplash.com)

Elektrocentrála – ako si správne vybrať

Pri výbere elektrocentrály by ste sa mali zamyslieť nad nasledujúcimi faktormi:
• čo sa k nej primárne napája a v akom rozsahu
• typ elektrocentrály
• konštrukcia
• palivo
• fázy
• výkon

Naftové elektrocentrály

Spolu s benzínovými elektrocentrálami sa používajú si najviac. Tie naftové však zvládnu dlhšiu a väčšiu záťaž. Zároveň sú aj mohutnejšie.
Elektrocentrála značky Cat predstavuje svetovú špičku, čo sa týka technických parametrov aj prevádzkových nákladov. Zariadenia sú skonštruované na základe najprísnejších noriem a dostupné v otvorených aj kapotovaných verziách. Disponujú výkonmi od 9,5 kVA do 3100 kVA. Využitie nájdu v zdravotníctve, dátových centrách, priemysle i poľnohospodárstve.

Plynové elektrocentrály

Plynové elektrocentrály sú výkonom porovnateľné s benzínovými, ale ich prevádzka je úspornejšia vzhľadom ku cene plynu. Čiže, pokiaľ chcete ušetriť, stavte na tieto.
Plynová elektrocentrála značky CAT je rozhodne ekologickejším riešením. Zariadenia sa najčastejšie uplatňujú ako pohon pre kogeneračné jednotky. Pomáhajú napríklad spaľovať nízkovýhrevné plyny z čističiek odpadových vôd či skládok odpadu alebo plyny vznikajúce pri ťažbe surovín.

Potrebujete elektrocentrálu, prípadne iný stroj – minibager, nakladač, rýpadlo? Požičovňa stavebných strojov Zeppelin je tu pre vás so širokým výberom.

Text: PR