Rum Diplomático: Ikona s nádychom exotiky si získa každého!

Podľa odborníkov a milovníkov rumu existujú len dva typy ľudí. Jedni rum Diplomático zbožňujú a ospevujú, tí druhí ho ešte neochutnali. Do ktorej kategórie patríte vy?

Zdroj obrázka: pixabay.com

Diplomático rumy pochádzajú z liehovaru Destilerias Unidas situovaného vo venezuelskom mestečku la Mie. Čo stojí za ich celosvetovým úspechom?

Fúzatá legenda so stovkami ocenení

Rumy Diplomático sa zrodili vo Venezuele v roku 1959. V kruhoch zarytých nadšencov rumu sa už roky hovorí, že inšpiráciou pre vznik tejto značky bol vznešený aristokrat Don Juancho Melendez. Vášnivý cestovateľ a milovník rumov sa na potulkách svetom zamiloval do exotických karibských rumov, dnes sa na nás tento fúzatý chlapík pozerá z etikety každej Diplomático fľaše. Z národnej venezuelskej záležitosti sa časom stal svetový hit! Rumy Diplomático dnes priamo z liehovaru smerujú do viac ako 80 krajín a na konte im rok za rokom pribúda jedno ocenenie za druhým. Právom, tento rum je doslova lahôdkou.

Rumu praje aj sila Ánd

Liehovar Destilerias Unidas sa nachádza na úpätí Ánd, kde je mimoriadne priaznivá klíma na rast trstiny i procesy fermentácie a dozrievania liehovín v sudoch. Za všetko môžu najmä veľké výkyvy medzi dennými a nočnými teplotami. Krištáľovo čistá pramenitá voda pochádza z národného parku v blízkosti liehovaru. Ten si, mimochodom, sám vyrába aj sudy z bieleho duba, v ktorých najskôr dozrieva bourbon alebo whisky, potom sa postupne pridáva rum. Prečo je Diplomático rum taký populárny? Za jeho výrobou stoja prísne venezuelské zákony a štandardy, tiež dlhoročná tradícia a láska k samotnému remeslu. Práve tieto aspekty robia Diplomático jeden z najlepších rumov na svete.

Diplomático je pre každého!

Svoj obľúbený rum si nájde v ponuke značky Diplomático každý. Tí, ktorí rum len objavujú, gurmáni, ženské i mužské osadenstvo. Cenovo dostupné zlatisté a biele rumy Mantuano a Blanco budú vyhovovať najmä „rumovým začiatočníkom“. Luxusné prémiové rumy Ambassador a Vintage, ktoré sa distribuujú v obmedzenom množstve, ulahodia najmä tým, ktorí si potrpia na prvotriednu kvalitu. A ktorý rum z dielne Diplomático je všeobecne najobľúbenejší? Ide o Diplomático Reserva Exclusive, ktorý nájdete aj v rôznych darčekových prevedeniach. Jemná čokoládová chuť tohto rumu si vyslúžila aj množstvo ocenení, stojí za to si vychutnať jej chuť priamo v praxi!

Text: PR