www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Autodoplnky, ktoré by nemali chýbať v žiadnom aute

Autá sú súčasťami našich životov. V mnohých prípadoch nám výrazne uľahčujú život. Umožňujú nám prepraviť sa z miesta na miesto bez toho, aby sme sa časovo museli prispôsobovať, napríklad pri hromadnej doprave.

Autodoplnky, ktoré by nemali chýbať v žiadnom aute
Autodoplnky, ktoré by nemali chýbať v žiadnom aute (Foto: unsplash.com)

Či už máme auto nové, lebo staré, niektoré autodoplnky by nemali chýbať v žiadnom automobile. Viete, o ktoré autodoplnky sa jedná?

Koberčeky do auta

Na podrážkach topánok donesieme do interiéru auta viaceré nečistoty. Keby sme v autách nemali ochranu čalúnenia podlahy, jej čistenie by bolo omnoho náročnejšie. V autách nám preto nesmú chýbať koberčeky do auta. V lete si dávame koberčeky, na zimu zase gumené rohože. Tieto autodoplnky ale majú ochrannú funkciu a výrazne vám zjednodušujú čistenie auta, preto by v autách nemali chýbať.

Pri výbere koberčekov je veľmi dôležité zohľadniť najmä značku a model auta. Koberčeky sú predávané totiž presne na mieru konkrétnych áut, preto je dôležité vybrať také, ktoré budú pasovať priamo na vaše auto. Tie, čo zmestíte do vášho auta jednej značky, nemusíte zmestiť do inej značky auta. Odporúča sa kupovať také, ktoré majú zvýšený okraj, čiže zachytávajú nečistoty, čím vám výrazne zjednodušujú údržbu.

Vaničky do kufra

K autodoplnkom, ktoré by nemali chýbať v žiadnom aute, radíme aj vaničky do kufra. Majú za úlohu chrániť obsah kufra pred znehodnotením, šmýkaním počas jazdy a zároveň chránia aj poťah kufra pred znehodnotením.

Tie by sa mali taktiež kupovať so zvýšeným okrajom, aby dokázali zachytiť nečistoty a zabrániť tak trvalému znehodnoteniu čalúnenia. Jemné čalúnenie by sa potom veľmi ťažko čistilo, ak by vám v aute chýbali dobré vaničky do kufra.

Okrem koberčekov a vaničiek by vám v aute nemali chýbať vône do auta, ktoré príjemne rozvoňajú interiér auta a aj deflektory, ktoré majú zabezpečiť prirodzenú cirkuláciu vzduchu.

Text:PR