www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

3 tipy ako sa náučne hrať s autíčkami

Podľa mnohých vedeckých výskumov v skutočnosti naozaj chlapci preferujú viac autíčka a lopty a dievčatá zasa bábiky. Avšak nie je to spôsobené tým, že by chlapci potrebovali viac aktivity, ale jednoducho tým, že autíčka sú pre chlapcov viac príťažlivé ako ľudské figúrky či bábiky.

3 tipy ako sa náučne hrať s autíčkami
3 tipy ako sa náučne hrať s autíčkami (Foto: hrackarstvo.eu)

Ak máte doma chlapca, je jasné, že časom sa z jedného autíčka stane hromada áut, ktoré sa vám často budú zdať takmer nevyužité až zbytočné. Prinášame teda pár tipov ako môžete autá oprášiť od prachu, skvele sa s nimi zabaviť a naučiť pritom deti niečo viac o svete.

1. Autá a piesok

Ak máte pre domom alebo bytovkou pieskovisko a nevadí vám, že piesok bude v autíčkach úplne všade, máte vyhraté. Deti sa dokážu v piesku hrať veľmi dlhú dobu, piesok môžu nakladať, bagrovať, presýpať, stavať z neho domy pomocou nákladných áut či žeriava, následne ich búrať alebo s nimi robiť kopec iných vecí. Jednoducho autá a piesok patria dokopy.

Pokiaľ takúto možnosť nemáte, jednoducho si zožeňte veľkú krabicu, do nej nasypte piesok, položte na miesto, kde nebude vadiť, ak sa piesok dostane aj mimo nej a dieťa bude mať o zábavu postarané.

Vďaka práci s pieskom sa naučí koľko piesku sa vojde do jednej vlečky, o tom, že keď je auto priťažké, tak sa s ním ťažko hýbe a môže sa prevrhnúť a mnoho ďalších fyzikálnych zákonitostí.

2. Pretekárska dráha alebo rampa

To či využijete pre vaše autíčka rampu alebo dráhu závisí tak trocha od toho, aký typ autíčok máte. Autá na diaľkové ovládanie sa rozhodne viac hodia na dráhu. Vyrobte si dráhu z kartónu alebo si vytvorte cesty priamo na dlážke pomocou kociek, stavebnice a umelých stromčekov, domčekov či figúrok. Nezabudnite vyrobiť dostatok tunelov. Preteky s autíčkami prinesú nielen kopec zábavy, ale aj množstvo nových jazdeckých skúseností.

Ak máte autá bez ovládania, vyrobte im rampu z veľkého kartónu. Na jednej strane kartón upevnite o stenu a na druhej o skrinku tak, aby autíčka mali spád a preteky na rampe môžu začať.

Ak sa vám zdá táto hra príliš jednoduchá, postavte na nižšej strane rampy vežu z kociek a nechajte dieťa nech ju pomocou autíčka búra. Koľko nárazov bude treba na užšiu a koľko na širšiu vežu? A kto ju zhodí ako prvý?

3. Jazdite autíčkom na dopravnom ihrisku

Snom každého chlapca, či už malého alebo väčšieho a dokonca aj väčšiny otcov, je mať doma moderné elektrické autíčka pre deti. Do autíčok sa väčšinou pohodlne vojdú 2 deti, pričom s bitkou o volant musíte vopred rátať.

Ak však nechcete, aby vaše deti len tak bezcieľne jazdili po trávniku, vezmite ich na detské dopravné ihrisko. Okrem manuálnej zručnosti pri vedení auta sa môžu tiež naučiť, že na červenú sa nejazdí, ktorá značka znamená, že musíte stáť alebo kto má prednosť v kruhovom objazde.

Text:PR