www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Trávite veľa času na sociálnych sieťach? Tipy na to, ako regulovať čas strávený na internete

Premýšľali ste niekedy nad tým alebo ste si dokonca stopovali koľko času denne strávite na sociálnych sieťach. Možno by ste boli prekvapení, keby ste na telefóne uvideli, že na mobile dokážete stráviť aj 50 – 60 hodín týždenne. Keď si to prepočítate, tak je to 2 600 hodín za rok, čo je viac ako 108 dní z celého roka. A to už je dosť vysoké číslo, nemyslíte. Ako si teda nastaviť mieru stráveného času na sociálnych sieťach?

Trávite veľa času na sociálnych sieťach? Tipy na to, ako regulovať čas strávený na internete (Foto: pixabay.com)

Nastavený časovač

Najjednoduchším spôsobom, ktorým sa dá ovládať čas strávený na sociálnych sieťach je použitie časovača. Nastaviť si ho môžete na hodinu – dve alebo si tento čas rozdeliť počas celého dňa a stráviť na sociálnych sieťach napríklad polhodinu ráno a polhodinu večer. Väčšina smartfónov už ponúka možnosť nastavenia času, ktorý môžete v jednotlivých aplikáciách stráviť. Keď tento časový limit uplynie, tak sa do aplikácie už nedostanete. 

Reporty vášho telefónu

Ďalšou šikovnou funkciou telefónu je, že vám raz do týždňa vytvára report, koľko času ste v jednotlivých aplikáciách strávili v priemere. Skúste to napríklad tak, že sa s kamarátom, súrodencom alebo partnerom dohodnete na súťaži, kto bude mať v tomto reporte menší čas alebo si určte nejakú hranicu času, ktorú nemôžete prekročiť. Takto vás to bude motivovať ešte viac.

Vyhradený čas počas dňa

Tak ako si plánujete celý deň a dávate si tam dôležité udalosti a povinnosti počas dňa, môžete si tam špeciálne vyhradiť čas aj na sociálne siete. Vďaka tomu budete presne vedieť, kedy si môžete oddýchnuť, odpisovať priateľom, pozerať videá alebo sa hrať hry. Keď vám uplynie čas, ktorý ste si vyhradili a bude na rade iná povinnosť, tak vás to donúti vypnúť telefón.