www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Praktické tipy, ako ušetriť na topení

Slováci radi šetria na zľavách a akciách pri nákupoch. Pri domácnosti je to so šetrením už trošku inak. Pritom máme možnosti ako šetriť energiami a radovať sa z preplatkov, prípadne mať možnosť znížiť si mesačné splátky. Plytvanie energiami je záťažou nie len pre vašu peňaženku, ale aj pre životné prostredie. Ponúkame praktické nápady na šetrenie.

Praktické tipy, ako ušetriť na topení
Praktické tipy, ako ušetriť na topení

Jednou z možností ako ušetriť nemalé peniaze na topení v panelákovom byte je investícia do digitálnych termostatických hlavíc na radiátory. Pri trojizbovom byte to činí asi 100 EUR a do roka sa vám to vráti.

Podľa návodu si to namontuje šikovný majster podľa návodu aj sám, dokonca to zvládnete aj bez pomoci muža. Následne stačí nastaviť rozdielny režim počas dňa, počas týždňa a počas víkendu. Rovnako rozdielne hodnoty sa dajú nastaviť v každej miestnosti podľa životného štýlu v obývačke a  v spálni.

Niektoré hlavice majú 7-dňový program, mali by byť tiché a disponovať senzorom otvoreného okna a pri vetraní ich teda nemusíte vypínať. V obchode si nechajte poradiť špecializovaným pracovníkom. Vyššia investícia do kvalitného spotrebiča vám prinesie vyššiu úsporu.