www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Zariaďovanie kúpeľne – čo sa oplatí prerábať a ako na doplnky?

Štýl bývania sa neustále mení a čo je jednu dobu moderné, veľmi rýchlo sa stane out. Zaujímavé je, že nám bude vždy páčiť to, čo je aktuálne v móde, no na druhej strane sa interiérový dizajn nedá meniť neustále, podľa aktuálnych trendov. Vtedy nastáva problém – čo urobiť, aby sa vám kúpeľňa opäť páčila? Ako ju vynoviť bez nejakých veľkých prerábok a investícií? Stačí si poradiť svojpomocne, pracovať s tým, čo máte a veľmi ľahko dáte vašej kúpeľni nový život. Ale ako na to?

Zariaďovanie kúpeľne - čo sa oplatí prerábať a ako na doplnky?
Zariaďovanie kúpeľne – čo sa oplatí prerábať a ako na doplnky? (Foto: unsplash.com)

Čo vymeniť, premaľovať alebo zbúrať

Je samozrejmé, že sa vám asi nechce prerábať celú kúpeľňu, meniť nábytok, obklad, vaňu alebo podlahu. Preto stačia menšie úpravy a kúpeľňa bude vyzerať ako nová. Ako prvé začnite obkladom. Tu máte dve možnosti – obklad premaľovať alebo použiť tapety. Do kúpeľne existujú špeciálne farby na obklad a aj špeciálne nepremokavé tapety, takže už si stačí vybrať len konkrétnu farbu (prípadne vzor) a túto oblasť máte vyriešenú. Rovnako sa to dá vyriešiť lacno a rýchlo aj s vaňou – stačí oškrábať vrchnú farbu a použiť novú, bielu. Vymaľovať na vynovenie môžete aj steny, ktoré nie sú obložené a prípadne poškodenia na nábytku.

Ďalšie časti, ktoré môžete vymeniť a najviac na nich vidieť to, že boli používané, sú vodovodné kohútiky. Často bývajú zanesené špinou a vodným kameňom. Opäť, nie je to nákladná výmena, no môže to spraviť v kúpeľni veľký rozdiel. Rovnako aj úchytky na nábytku v kúpeľni a zrkadlá. Stačí ich jednoducho vymeniť a veľmi pekné modely nájdete za slušné peniaze.

Zariaďovanie kúpeľne - čo sa oplatí prerábať a ako na doplnky?
Zariaďovanie kúpeľne – čo sa oplatí prerábať a ako na doplnky? (Foto: unsplash.com)

Doplnky, ktoré zmenia celkový dojem

Keď už sú základné časti kúpeľne vynovené, prípadne vymenené, tak je na čase pohrať sa s doplnkami. V prvom rade by v kúpeľni nemali chýbať štýlové mydelničky na tekuté aj tuhé mydlo. Ďalej by ste si tam mohli zaobstarať stojan na uteráky alebo poličky na kozmetiku. Ak máte veľkú a luxusnú kúpeľňu, tak sa budú do nej hodiť závesy, veľké tropické rastliny, obrazy alebo viacero zrkadiel s honosným, zdobeným rámom. V tomto prípade je už výber doplnkov na vás a vyberajte aj podľa toho, čo sa vám zdá praktické.