www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Tieniaca technika, ktorej kvality oceníte najmä v lete

Leto je síce za nami, avšak aj jeseň je krásnym ročným obdobím. V tomto ročnom období si o to viac vychutnávame slnečné lúče, lebo vieme, že v nasledujúcich mesiacoch budú skôr vzácnosťou ako samozrejmosťou.

Tieniaca technika, ktorej kvality oceníte najmä v lete
Tieniaca technika, ktorej kvality oceníte najmä v lete (Foto: unsplash.com)

Ak uvažujete nad novou tieniacou technikou, okrem klasických žalúzií vám predstavíme tieniacu techniku, ktorá poskytuje najlepšiu ochranu prd slnečnými lúčmi najmä v lete.

Rolety na strešné okná

Medzi rizikové miesta v rodinných domoch patria najmä podkrovia. Priamy kontakt so slnečnými lúčmi automaticky prehrieva tieto priestory umiestnené ihneď po strechou. Okrem kvalitnej izolácie je potrebné vyberať dobrú tieniacu techniku, ktorá ochráni pred zvyšovaním teploty a samozrejme pred priamym slnkom.

Veľmi dobrou tieniacou technikou do podkrovia sú rolety. Nie však klasické rolety, ale moderné rolety na strešné okná. Poskytujú 100% ochranu pred priamym slnkom a bránia zvyšovaniu interiérovej teploty v podkroví. Aj keď sa podkrovia využívajú skôr ako pracovne, vo viacerých nájdete detské izby, či spálne a vtedy je nutné zakročiť okamžite. Spať, učiť sa v prehriatom podkroví je nevhodné. Oceniť oceníte rolety na strešné okná s hliníkovou konštrukciou.

Markízy

V horúcich letných dňoch, kedy by sme ocenili aspoň trochu tieňa, nám vedia pomôcť markízy. Nové markízy si môžete kúpiť a dať buď na balkón, alebo na terasu. Záleží od toho, ktorú časť by ste chceli chrániť pred slnkom.

V ponuke markíz nájdete základné, ale aj luxusné modely. Vybrať si môžete z markízy z rôznych látok a máte na výber aj v tom, ako sa bude ovládať táto tieniaca technika. Markízy predávajú s motorickým, ale aj s kľukovým ovládaním.

Pripravte sa na budúce leto a vyberte si v dostatočnom predstihu modernú tieniacu techniku, ktorej kvality oceníte najmä v lete.

Text: PR