www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Rada mužom: ako NEžiadať o ruku?

Zásnuby by mali patriť k tým najkrajším okamihom v živote partnerov. Možno si hovoríte, že sa na žiadosti o ruku veľa vecí pokaziť nedá, ale opak je pravdou. A pokiaľ ste sa rozhodol vysloviť, určite si prečítajte nasledujúce rady, ako o ruku skutočne NEŽIADAŤ!

Rada mužom: ako NEžiadať o ruku?
Rada mužom: ako NEžiadať o ruku? (zdroj: komerčný článok)

1. Nevhodný zásnubný prsteň

Je to prsteň, ktorý darujete svojej žene len raz za život, takže by ste mal usilovať o to, aby sa jej skutočne páčil. Nesnažte sa narýchlo zohnať čo najlacnejší kúsok na internete a zabudnite na bižutériu. Dajte si s výberom toho pravého zásnubného prsteňa načas a v ideálnom prípade ho konzultujte s profesionálmi. Dohodnite si stretnutie v klenotníctve, kde vám poradia, ako vybrať správnu veľkosť, kov a pomôžu vám zorientovať sa v širokej škále prsteňov a rozhodnúť sa, či vybrať ten s diamantmi, zásnubný prsteň s perlou alebo sa skôr porozhliadnuť v kategórii netradičných zásnubných prsteňov. V neposlednom rade vás tiež poučia, akých chýb sa pri nosení zásnubných prsteňov vyvarovať, čo potom môžete pretlmočiť vašej partnerke. Uvidíte, že veľmi ocení, čo všetko ste si o zásnubných prsteňoch naštudovali.

2. Nevhodný čas

Ako to myslíme? Nežiadajte priateľku o ruku, keď je unavená, v strese alebo dokonca chorá. Žiadna žena nechce tento dôležitý okamih prežiť v nepohodlí a keď sa necíti vo svojej koži. Rovnako tak neplánujte dátum žiadosti na sviatky ako sú jej narodeniny, meniny, Vianoce alebo spoločné výročie. Vaša láska by to mohla brať tak, že sa snažíte „zabiť dve muchy jednou ranou“ a my dodávame, že výnimočná žena si zaslúži mať svoj originálny dátum zásnub. Ďalej nebuďte unáhlený a nežiadajte svoje dievča hneď po niekoľkých týždňoch vzťahu, pretože by ju to mohlo vystrašiť. A nakoniec, neberte zásnuby ako záchranu vyhasínajúceho vzťahu. Pokiaľ sa vám zdá, že to medzi vami nie je také ako predtým, zasnúbenie nie je tým správnym riešením.

3. Nevhodné prostredie

Správny výber miesta je zárukou úspechu. Väčšina žien túži po romantickom prostredí, čo môže byť pre každého niečo iné. Veríme, že svoju partnerku poznáte a odhadnete, kde by sa jej žiadosť o ruku mohla páčiť. Pár tipov vám aj tak dáme. Zamyslite sa nad tým, či je vaša milá introvertná alebo extrovertná. V tom prvom prípade ju asi neoslní žiadosť na koncerte alebo námestí plnom ľudí. A pokiaľ je extrovertka telom aj dušou, aj tak miesto premyslite. Supermarket alebo fast food ani milovníčka rozruchu neocení. Ďalším diskutabilným miestom je akákoľvek akcia či oslava v kruhu rodiny alebo priateľov. Ak ste si istý, že by sa jej takéto zásnuby páčili, tak prosím. Ale väčšina žien považuje zásnuby za intímny moment medzi vami dvoma, pri ktorom rodičia alebo priatelia byť nemusia. Ich prítomnosť si užijete na svadbe.

4. Nevhodný spôsob

Zásnubný prsteň ukrytý v pohári šampanského alebo v torte vyzerá krásne vo filme, ale realita už tak ružová nie je. Nielen, že mokrý alebo zamazaný prstienok nevyzerá dobre, ale hrozí aj možnosť, že si na ňom vaša partnerka vylomí zub alebo ho nedajbože prehltne. A zásnuby na pohotovosti rozhodne nie sú to pravé orechové!

Neodporúčame vám tento významný okamih podceniť improvizovanou žiadosťou, kedy zo seba vykoktáte pár nesúvislých viet. Ak viete, že ľahko podliehate nervozite, pripravte si krátku žiadosť vopred a uvidíte, aký budete úspešný. A ak premýšľate, že si na guráž dáte panáka, dobre si to rozmyslite. Keď budete žiadať v podnapitom stave, ochudobníte partnerku o krásny romantický okamih a možnože sa vytúženého „áno“ nedočkáte. Rovnako tak sa vyhnite žiadosti cez Facebook, Instagram a ďalšie sociálne médiá, pretože to absolútne stráca punc jedinečnosti a vašu partnerku by to mohlo skôr uraziť. A nakoniec, buďte originálny a nekopírujte postup zásnub vašich priateľov alebo ľudí z internetu, pokiaľ ich vaša partnerka videla. Vlastná iniciatíva vždy poteší viac než prostoduché kopírovanie.

Veríme, že sme vám odovzdali maximum informácií, vďaka ktorým prebehnú vaše zásnuby bez najmenšej chybičky!