www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Kam na túru so štvornohým miláčikom?

Chcete sa vydať na potulky horami so svojím štvornohým miláčikom? Ak hľadáte zaujímavý tip na výlet, ktoré spolu hravo zvládnete, tak čítajte ďalej. V prvom rade je dôležité odhadnúť správne výkon vášho psíka. Ak nie je zvyknutý na dlhé turistické trasy, je potrebné začať postupne. Ak však už máte spolu zopár trás pochodených, inšpirujte sa skvelými tipmi na túru po celom Slovensku.

Kam na túru so štvornohým miláčikom?
Kam na túru so štvornohým miláčikom? (zdroj: komerčný článok)

Vysoké Tatry

Toto miesto je lákadlom pre každého nadšenca turistiky. Ak túžite navštíviť Vysoké Tatry, no neviete či to zvládne váš domáci miláčik, máme pre vás dobrú správu. Aj na tomto mieste sa môžete vydať niekoľkými chodníčkami, ktoré hravo zvládnu aj štvornohé stvorenia a užijete si ich spolu s nimi aj vy. Najvyhľadávanejšími miestami sú horské chaty. Vedú k nim nenáročné trasy a ponúkajú krásne výhľady. Ako náš tip na výlet odporúčame Bílikovu chatu, Zámkovského, ale aj Téryho chatu či Rainerovu útulňu. Trasy vedú zo Starého Smokovca cez Hrebienok alebo Tatranskú Lomnicu.

Nízke Tatry

Ideálny tip na jednodňový výlet v prírode so svojím psíkom sú jednoznačne Nízke Tatry. Takmer všetky vrchy sú ľahko zdolateľné. Vydajte sa naprieč trasou na Chopok, Ďumbier či Poľanu a užite si dokonalé výhľady na okolitú prírodu. Skvelou voľbou je aj turistická trasa na Ohnište, ktorú môžete začať v Malužinej. Na jej konci vás navyše čakajú dych berúce výhľady na Chopok a Ďumbier v ich plnej kráse.

Malá Fatra

Vyhľadávaným a obľúbeným turistickým miestom je nepochybne aj Malá Fatra a jej vrchy v okolí Terchovej. Ak si so sebou beriete psíka, tak sú pre vás vhodné turistické trasy napr. na Veľký a Malý Kriváň či Chleb a Stoh. Každá jedna trasa vo vás vyvolá nezabudnuteľné zážitky a chvíle strávené v lone čarovnej prírody.

Malé Karpaty

Západné Slovensko síce nie je bohaté na vysokohorské turistiky, no za to vie ponúknuť množstvo tipov kam na výlet do prírody so psom. Najvyšší vrch Malých Karpát sú Záruby, ktoré zdoláte aj so svojím psíkom. Zo Zárub sa viete presunúť turistickým chodníkom na Ostrý Kameň a zísť do obce Buková alebo pokračovať na Havranicu a Havraniu skalu. Západné Slovensko je bohaté aj na niekoľko zrúcanín hradov, ktoré sú ľahko prístupné. Odporúčame navštíviť Hrad Dobrá Voda, Hrad Korlátka, Pajštún, Čachtický alebo Plavecký hrad.

Komerčný článok