www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Aj cestovný kufor môže pohodlie a komfort na dovolenke ovplyvniť

Vybrať si prvotriedny kufor nie je dnes ťažké. Pokiaľ sa ale pozriete na množstvo ponuky, môže vám tento fakt spôsobiť v hlave zbytočný zmätok a chaos. Ak sa ale pri výbere budete radiť podľa niektorých tipov, určite sa vám podarí vybrať to najlepšie riešenie, pretože aj obyčajný kufor alebo iný typ batožiny dokáže pohodlie na dovolenke ovplyvniť.

Aj cestovný kufor môže pohodlie a komfort na dovolenke ovplyvniť
Aj cestovný kufor môže pohodlie a komfort na dovolenke ovplyvniť (Foto: kabelkynet.sk)

Tkanina alebo plast?

Dve zjavné výhody tkaninových tašiek sú nižšia cena a dostupnosť vonkajších vreciek, v ktorých môžete ukladať malé veci, ktoré potrebujete mať počas cesty po ruke.

Pevné cestovné kufre sú trvanlivejšie ako tkanina, ľahko sa čistia a udržujú v dobrom stave. Sú pevné a vaše dokumenty a batožina je počas cesty alebo dovolenky neustále v bezpečí. S kvalitným systémom uzavretia na pevný zips a množstvom priečinkov to bude váš najlepší spoločník, s ktorým máte po ruke to najdôležitejšie.

Svoj význam má aj správna veľkosť

Veľkosť kufra ovplyvňuje jeho využitie a prepravu. Manipulácia veľkých a neforemných batožín, ktoré nedržia svoj tvar, je pri ceste skôr na záťaž. Moderné kufre sú na kolieskach, takže pohyb s nimi je jednoduchý v akomkoľvek teréne. Každá jeho veľkosť má pritom svoj špecifický význam.

  • Malý kufor (výška cca do 59 cm) je vhodný na krátky výlet na niekoľko dní.
  • Stredný kufor (výška do 70 cm) je zasa ideálny na výlet jednej osoby až na 2 týždne.
  • Veľký kufor (výška 70-80 cm) je voľbou pre dlhé výlety, kde sa zmestia veci viacerých osôb.
  • Veľký kufor (viac ako 80 cm vysoký) je ideálnym spoločníkom na rodinné dovolenky, pričom menšie veci, ktoré potrebujete mať po ruke, pokojne zmestíte aj do štýlového koženého ruksaka.

Aký význam majú kolieska?

Kufre sú na trhu dostupné ako dvojkolesové a štvorkolesové. Keď sa pri ceste pohybujete, kufor na dvoch kolesách ale prenáša štvrtinu svojej hmotnosti na vašu ruku.

Kufre na štyroch kolesách sú oveľa ľahšie a dobre ovládané, pretože každé koliesko je upevnené na samostatnej osi a môže sa otáčať o 360 stupňov.

Nezabudnite na údržbu

Aby vám tieto univerzálne a moderné pomôcky pri cestovaní pomáhali a slúžili, potrebujú z vašej strany tú najlepšiu starostlivosť. Ako sme už ale spomínali. Pri plastových kufroch v tej najlepšej kvalite je to naozaj jednoduché a niekedy vám postačí len vlhká handrička.

S kolieskami je to náročnejšie, preto sa vyhýbajte povrchom, kde je viac špiny a blata. Zbytočne budete neporiadok nosiť domov a kolieska sa potom ťažšie čistia. Nezabúdajte, že každý kufor má aj pohodlnú rukoväť za ktorú sa dá odniesť. Tých pár metrov to predsa zvládnete.

Text:PR