www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Google Search Console – ako s ňou pracovať?

SEO analýza by mala obsahovať správu a sledovanie prítomnosti webu vo výsledkoch vyhľadávania Google. A práve na to slúži Google Search Console.

Google Search Console - ako s ňou pracovať?
Google Search Console – ako s ňou pracovať? (zdroj: unsplash.com)

Tento nástroj od Google si môžete pamätať aj pod pomenovaním Google Webmaster. Je schopný vám komplexne odpovedať na poznámky, ako je obsah vášho webu viditeľný vyhľadávačom. Pomocou neho dokážete odstrániť súvisiace problémy, ako napríklad s indexáciou a požiadať o opätovnú pri aktualizovanom alebo úplne novom obsahu. Táto SEO analýza posiela upozornenia vždy v situáciách, keď vyhľadávač narazí na takéto pochybenia, prípadne na spamy. Skontrolujte si dáta o návštevnosti webu z pohľadu vyhľadávania, ako často sa užívatelia na stránku vôbec prekliknú a cez aké odkazy. Trápite sa s nedostatkami stránok AMP? Otestujte si aj napríklad použiteľnosť na mobilných zariadeniach.

Údaje z Google Search Console vám vie zhodnotiť aj SEO agentúra Online Toro. Pomôže vlastníkom firiem, správcom a vývojárom webu prípadne aj marketingovým manažérom. Na rozdiel od Google Analytics nemá za úlohu sledovať správanie a pohyb návštevníkov prípadne robotov vyhľadávačov. Kontrolujte si efektívne optimalizácie, štruktúrované dáta alebo vyhľadávanie správnych kľúčových slov a spoľahnite sa na to, že k vašim vybraným frázam prikladá Google čo najväčšiu váhu. Zabudnite pomocou Webmaster Tools na chyby v XML súbore Sitemaps. Konzola na vyhľadávanie je vhodná aj pre e-shopy.

Ak plánujete získať viac zákazníkov a zvýšiť nárast návštevnosti svojej internetovej stránky, využite služby Online Toro a vsaďte na rýchly SEO online test zdarma.

Komu poslúži Google Search Console:

Marketingoví manažéri a SEO špecialisti: Google Search Console poskytuje osobám zameriavacím sa na online marketing nástroj na optimalizáciu umiestnenia vo výsledkoch vyhľadávania, sledovať návštevnosť internetovej stránky prípadne zrealizovať vhodné kroky smerom k vzhľadu vo výsledkoch vyhľadávania. Získané informácie pomôžu pozitívne ovplyvniť technické rozhodnutia pri fungovaní webu či efektívne vytvárať marketingové analýzy v spojení so službami ako Trendy Google, Google Ads či Analytics.

Majitelia firiem: Aj keď tieto služby nebudete využívať vy priamo, určite sa s nimi oboznámte a tlačte na svojich zamestnancov, aby zrealizovali profesionálnu optimalizáciu webu pre vyhľadávače.

Vývojári internetovej stránky: Vytvárate pre váš web kód alebo značky? Search Console poskytne zoznam chýb štruktúrovaných dát či iných problémov so značkami a kroky na ich odstránenie.

Správcovia internetových stránok: Správcovia webu majú za úlohu kontrolovať a nastavovať ich správne a bezproblémové fungovanie. Pomocou tejto služby monitorujte a opravujte bezpečnostné problémy (malware, hacking), riešte chyby serverov alebo problémy s preťažením webu. Dosiahnite hladký priebeh úprav s ohľadom na výkon vo vyhľadávaní.

Aké služby poskytuje Search Console?

• Opravuje pochybenia indexácie a žiada o opätovné indexovanie aktualizovaného alebo nového obsahu.

• Overuje schopnosť Google prechádzať a vyhľadávať vaše internetové stránky.

• Poskytuje upozornenia o situáciách, kedy vyhľadávač narazí na problémy so spamom či indexovaním.

• Poskytuje dáta o návštevnosti internetových stránok z vyhľadávania Google. Spomeňme napríklad to, pre ktoré vyhľadávacie dotazy sa zobrazuje, ako často sa v Google zobrazuje či ako často za z nich užívatelia preklikajú na váš web.

• Zobrazuje weby, cez ktorý sa na vašu internetovú stránku odkazujú.

• Pomáha odstrániť pochybenia pri stránkach APM či pri nedostatočnej využiteľnosti na mobilných zariadeniach.

Komerčný článok