www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Je pri nákupe oplotenia dôležitá značka?

Priznajme si otvorene, koho z nás neovplyvní známa značka pri nákupe akéhokoľvek tovaru? Na väčšinu ľudí pôsobia známe značky dôveryhodne a vyvolávajú pocit kvalitnej a výhodnej kúpy zároveň.
Ako je to s nákupom oplotenia? Oplatí sa spoliehať na známych dodávateľov záhradného vybavenia alebo sa radšej zamerať na jednotlivé výrobky osobitne?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

Keď predáva značka


Je treba si uvedomiť, že oplotenie je špecifický druh tovaru. Väčšina ľudí očakáva, že nové oplotenie vydrží dlhé roky bez údržby alebo výmeny. To je možné, pokiaľ nakúpime pletivo od špecializovaného dodávateľa.
Pod pojmom “špecializovaný dodávateľ” si však nepredstavujte veľké obchodné reťazce, ktoré predávajú všetko. Od rámikov na fotky až po záhradné domčeky a ich reklama na vás vyskočí z každého druhého billboardu.

Skutočne poctivé ploty zoženiete u overených, najlepšie lokálnych výrobcov a predajcov. Sú to väčšinou menšie firmy zamerané výlučne na predaj plotov, pletiva, oplotenia a plotového príslušenstva. Skúsený personál vie odborne poradiť a nájsť riešenie pre každý druh terénu.

Na tieto parametre sa zamerajte


Kvalitné oplotenie, či už je to pletivo alebo panelové ploty, musí byť v prvom rade vyrobené z dostatočne hrubého drôtu. Čím väčšiu pevnosť plotu chcete dosiahnuť, tým väčší priemer drôtu by ste mali zvoliť.
Okrem hrúbky drôtu vplýva na pevnosť plotu aj veľkosť oka, vzdialenosť plotových stĺpikov a hustota osadenia napínacieho drôtu.

Veľmi dôležitý faktor z hľadiska životnosti pletiva je povrchová úprava proti korózií. Ideálna je dvojitá antikorózna úprava žiarovým zinkom a vypaľovanou polyesterovou farbou.
Poplastovanie pletiva je účinné len dovtedy, kým nedôjde k mechanickému poškodeniu plastu.
Len pletivo s kvalitnou povrchovou úpravou vám môže slúžiť dlhé roky bez toho, aby ste ho museli ošetrovať, meniť alebo opravovať.

Text: PR