www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako vybrať plot tak, aby boli spokojní aj susedia?

Hovorí sa, že dobrý sused je niekedy lepší ako vlastná rodina. No nech už máte so svojim susedom akýkoľvek vzťah, určite si budete chcieť hranice vlastného pozemku dobre oplotiť.

Poradíme vám, ako vybrať plotové pletivo tak, aby ste si udržali vlastné súkromie a zároveň dobré vzťahy so susedmi.

 Ako vybrať plot tak, aby boli spokojní aj susedia?
Ako vybrať plot tak, aby boli spokojní aj susedia? (zdroj: unsplash.com)

Všetko je to o dohode

Plot medzi susediacimi pozemkami môže viesť po hranici pozemkov, pričom náklady na výstavbu si môžete so susedom rozdeliť. V tomto prípade je to všetko o dohode medzi vami. Táto cesta je vždy lepšia, ako postaviť plot bez predošlej debaty so susedom a vyvolať tak zbytočné spory.

Ak sa z nejakého dôvodu o plot nechcete deliť, môžete ho postaviť na hranici vlastného pozemku. V takom prípade vám do výstavby sused nemôže zasahovať a v prípade opráv musí strpieť aj vašu prítomnosť na svojom pozemku.

Aké pletivo zvoliť?

Oplotenie susedných pozemkov by malo byť v prvom rade funkčné a ladiť s okolitou výstavbou. Neochvejnou klasikou, ktorou nič nepokazíte, je štvorhranné pozinkované alebo plastové pletivo.

Príjemnou alternatívou k štvorhrannému pletivu je zvárané pletivo. Je taktiež veľmi odolné, má nadčasový dizajn a pri správnej povrchovej úprave vám vydrží roky bez nutnosti opráv.

Tieniaca sieť ako jednoduchá vychytávka

Nenahraditeľná vychytávka najmä pre ploty susediacich pozemkov je tieniaca sieť. Nikto predsa nechce, aby mu zvedavé susedove oči pozerali na terasu, bazén, či rušili pri záhradníčení.

Tieniaca sieť je veľmi jednoduché riešenie. Jej montáž zvládne každý šikovný domáci majster. Navyše vás nebude stáť celý majetok a spokojní budete vy aj susedia.

Komerčný článok