Ninja warrior: typ zábavy, ktorý si vaše deti obľúbia

Čo je to Ninja Warrior?

Ninja Warrior je adrenalínový závod na špeciálnom cvičisku. Vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) pozostáva z bludiska stien, prekážok (s nastaviteľnou obtiažnosťou), vysoko absorpčnej bezpečnostnej podlahy (penové, nafukovacie podložky alebo penová jama) a trampolín s rôznymi akčnými zónami.

Foto: cheereurope.com

Výrobcovia ihrísk (playground manufacturers) pri ich realizácii myslia na to, že takýto priestor má byť vhodný pre beh, skoky, skákanie do výšky a výzvy v podobe lezenia či zlepšovania sily, vytrvalosti. Kurzy bojovníkov Ninja vytvárajú zábavné dobrodružstvo a zároveň univerzálne cvičenie.

Pre koho je Ninja Warrior určený?

Ninja Aréna a jej špeciálna prekážková dráha plne preverí silu a obratnosť detí. Overí sa schopnosť koordinácie pohybov aj vynaliezavosť. Navyše, ak sú vaše ratolesti súťaživé, ocenia fakt, že si môžu zmerať svoj čas a porovnať sa s ostatnými.

Máte nepokojné alebo naopak nesmelé dieťa? Vezmite ho na Ninja Warrior. Získa tu silu, pohybové schopnosti, koncentráciu, prestane sa báť, uvedomí si potrebu pomáhania na úkor ubližovania. Práve takto sa dá eliminovať tiež výskyt šikany. Ďalej sa dieťa naučí sebeobrane, sebadôvere, disciplíne a rešpektu. A v neposlednom rade si nájde nových kamarátov.

Text: PR