www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Detské ihriská budú majú od januára mená!

Napadlo by vás, že príde čas, keď aj detské ihriská budú mať mená? Ľudia s obľubou vymýšľajú mená pre rôzne stavby. Svoje originálne pomenovanie majú mnohé mosty, tunely a známe budovy. Tak prečo nie detské ihriská?

Detské ihriská majú od januára mená!
Detské ihriská majú od januára mená! (Foto: unsplash.com)

Zmeny sa týkajú aj kontrolovania bezpečnosti detských ihrísk

Nápad dávať mená detským ihriskám nevznikol samostatne, ale je súčasťou nového zákona z dielne ministerstva hospodárstva o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska. Zákon vznikol ako reakcia na dlhodobé nedostatky v prevádzkovaní detských ihrísk, na základe zistení Slovenskej obchodnej inšpekcie.

Verejne dostupné outdoorové aj indoorové detské ihriská (indoor play area) budú musieť spĺňať nové bezpečnostné požiadavky. V praxi to znamená, že sa nebude kontrolovať len vybavenie detských ihrísk (indoor playground equipment) a spôsobilosť jednotlivých hracích prvkov, ale ihriska ako celku. Všetky nové ihriská budú musieť prejsť povinnou vstupnou kontrolou a všetky ostatné pravidelnou ročnou inšpekciou.

Systém pomenovania detských ihrísk zabezpečí kontrolórom prehľad a systematickosť pri vedení záznamov o kontrolách. Pomenovanie ihriska bude viditeľne umiestnené pri vstupe spolu s údajmi o prevádzkovateľovi. Ak si ako rodič všimnete nejaké nedostatky, budete presne vedieť, na koho sa obrátiť.

Mená detských ihrísk navyše potešia zvedavé dušičky ich detských návštevníkov. Už sa nebudete musieť s deťmi dohadovať či idete na “to” alebo “veď vieš, ktoré myslím” detské ihrisko.

Bude určite zaujímavé sledovať, s akými originálnymi nápadmi nás prekvapia majitelia detských ihrísk.

Text:PR