www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Regenerácia svalov – čo môžete spraviť bez doplnkov?

Je vaším cieľom vyformovaná postava a svaly? Okrem fitka sa to odohráva aj doma. Pri budovaní a formovaní svalov je dôležité nie len cvičenie, ale aj oddych a regenerácia. To má potom vplyv na vašu výkonnosť a umožňuje vám to cvičiť efektívnejšie. Akými spôsobmi môžete zlepšiť regeneráciu svalov bez toho, aby ste si museli kupovať nejaké doplnky výživy?

Regenerácia svalov – čo môžete spraviť bez doplnkov? (Foto: unsplash.com)

Prečo je regenerácia dôležitá?

Tak ako každá iná fyzická aktivita, aj cvičenie je pre telo veľkou záťažou. Spaľujete pri tom množstvo kalórií, telo je vystresované a tep vystrelí vysoko. Okrem toho sa pri cvičení poškodzujú bunky svalov. Nebojte sa, nie je to nič zlé, veď vďaka tomu vám budú rásť a silnieť. Pri regenerácií buniek si treba oddýchnuť a podporiť regeneráciu viacerými spôsobmi.

Medzi cvičením by ste si mali dať pauzu aspoň 24 hodín, závisí aj od toho, ktorú partiu tela ste precvičovali. Dôležitý je preto aj správne zostavený tréningový plán, ktorý bude vyhovovať vášmu organizmu. Pomôcť môžu aj vitamíny a výživové doplnky, treba ich voliť však správne. Pri nákupe online zvoľte vždy len overené obchody, ideálne sú online lekárne. Nezabúdajte na zľavy k nákupu ako zľavový kód na DrMax, zľavy do eshopov Pilulka, MojaLekaren, BenuLekaren a ďalších.

Tipy na lepšiu regeneráciu svalov

Aby regenerácia buniek prebiehala čo najlepšie, tak sú spôsoby, ktorými môžete tento spôsob zefektívniť. Prvým tipom je dostatok tekutín. Je to kvôli tomu, že väčšinu svalov tvorí práve voda. Dobrá hydratácia tiež pôsobí na správny priebeh syntézy proteínov. Nezabúdajte ani na vyváženú stravu – telo a svaly potrebujú dostatok paliva na svoje fungovanie. Ak budete jesť nedostatok, tak prvé, čo začne trpieť, sú práve svaly.

Aminokyseliny zo stravy pôsobia ako stavebné kamene na budovanie a regeneráciu svalov. Nezabúdajte ani na kvalitný spánok – ideálne aspoň 7 hodín. Na záver, vhodné sú aj masáže, ktoré uvoľňujú stuhnuté končatiny a zlepšujú krvný obeh.

Vyskúšajte začať deň rannou rozcvičkou, zaraďte do nej cviky na chrbát, nohy, brucho, trup, ruky a zvyšok tela. Zvoľte najlepšie cviky na brucho a ďalšie dobre overené cviky, aby boli skutočným prínosom.