www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Výber zimných topánok. Čoho sa (VŽDY) držať?

Pri topánkach treba staviť hneď na viacero dôležitých faktorov – pohodlie, funkčnosť a pre mnohých je dôležitý aj dizajn. Topánky by ste si nemali kupovať úplne podľa aktuálnych trendov. Lepšie je, ak siahnete po kvalitnom a nadčasovom variante, ktorý s vami prežije viacero sezón. Čo všetko je dôležité pri výbere zimných topánok?

Výber zimných topánok (Foto: unsplash.com)

Ako by mali vyzerať vaše zimné topánky

Prvým parametrom je výška topánky. Ideálne je, ak vám siaha po členky alebo vyššie. Nenapadá vám do nich sneh, bude vám v nich teplejšie a problém nebude ani s únikom tepla. Ďalším faktorom je pohodlnosť. Na tú vplývajú použité materiály, prevedenie a aj zvolenie veľkosti. Ak si idete topánky skúšať, je to lepšie v poobedných hodinách – chodidlá sú mierne opuchnuté, takže vám budú topánky sedieť lepšie.

V prípade objednávania topánok cez internet si vyberajte podľa veľkostných tabuliek. Ideálne o niečo väčšie, ako je reálna dĺžka vašej nohy. Nepremokavý a ľahko umývateľný materiál je stávka na istotu. Ideálna je koža alebo ekokoža, v prípade športových materiálov je to softshell. Formovaná a hrubá podrážka vás ochráni pred pádom aj prenikaním mrazu.

Online iba s kupónom

Ak vyberáte online, vždy si vyberajte aj kupón so zľavou. Nemusíte ani zdĺhavo hľadať. Všetky platné pre stovky obľúbených obchodov ako Adidas, Nike, FootShop, eObuv, SneakerStudio a ďalšie nájdete na adrese https://www.kuponyzdarma.sk/obuv/. Pri zľavovom kóde stačí zobraziť kód, ten skopírovať a už len uplatniť pri nákupe v eshope. Viaceré platia na celý nákupe, aj na už inak zlacnené alebo akciové kúsky. Ušetriť môžete aj desiatky eur a to pri každom nákupe.

Čomu sa radšej vyhýbajte

Počas zimy by malo byť chodidlo v teple, no zároveň by malo byť spevnené, aby nedochádzalo k zbytočným zraneniam. Hlavne u žien sú veľmi obľúbenou alternatívou zimné topánky pripomínajúce papuče. Originály sú síce kvalitné, no napodobeniny sa rýchlo vychodia, neochránia vás pred zimou a nemajú ani dostatočnú stabilitu. Takémuto typu topánok by ste sa mali oblúkom vyhýbať, pretože je to len nepraktický módny trend. Siahať by ste nemali ani po topánkach s nekvalitným spracovaním a slabým zateplením.