www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Ako vyčistiť škvrny od rozliateho vína

Krásne počasie a posedenie na terase s vínkom si vieme predstaviť asi všetci. Čo však ak nám počasie nepraje a treba si ho vychutnať doma? Všetko je v poriadku pokiaľ sa niečo nerozleje. Niekto to má ako také tabletky na spanie, ďalší vítajú jeho priaznivé účinky pre naše zdravie.

Ako vyčistiť škvrny od rozliateho vína
Ako vyčistiť škvrny od rozliateho vína

Prvá pomoc

Lepšie je čerstvú škvrnu od vína čím skôr zaprať. Po zaschnutí škvrny treba na škvrnu naliať tekutý prací prostriedok aspoň na 10 minút a následne vyprať v práčke. Fľaky od bieleho opláchnite teplou vodou. Následne miesto škvrny od bieleho vína posypte kyselinou citrónovou alebo jednoducho kuchynskou soľou. Na väčšie „nehody“ pomôže dobrý mop na podlahu.

Červené víno odstránite bielym

Pri červenom víne môžete postupovať rovnakým spôsobom, ako sme spomínali hneď v úvode pri bielom víne. Ešte efektívnejšie je škvrnu od červeného vína poliať bielym vínom a tak zvýšiť účinok. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Potom operte kvalitným pracím práškom na najvyššej možnej teplote, ako vám to umožňuje materiál trička.

Ak chémiu, tak vyberajte správne

Vyberte si vhodný čistiaci prostriedok, určený na odstraňovanie škvŕn od červeného vína. Pri výbere pracieho prostriedku skontrolujte podľa etikety, či sa oblečenie môže prať v práčke a za akých podmienok. Skontrolujte vopred aj to, či je možné použiť kyslíkové bielidlo, ktoré obsahujú kvalitné drahšie pracie prášky. Nakupujte len z dobre známych a overených obchodov, hoci aj z online drogérie.

Čo robiť ak nemáme práčku

Jasné, že kto by doma nemal práčku, všakže? Tu skôr máme na mysli to, ak ste na cestách, v práci, mimo domova či na nejakom pobyte. Aj keď sa jedná možno len o lacné ubytovanie v Bratislave alebo naopak niečo luxusné v zahraničí, nepatrí sa nechať škvrnu zaschnúť. Tu môžete škvrnu zaprať v rukách.