www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Nemáte čas na cvičenie? Tipy na udržanie postavy pre vyťažených ľudí

Aktívny pohyb je pre naše telo dôležitý, nie len kvôli tomu, aby sme si udržiavali váhu alebo kvôli svalom, no je to dôležité aj pre naše zdravie. Veľa ľudí sa vyhovára na to, že nemajú na cvičenie čas, pretože majú veľa práce. Ak aj vy patríte do tejto skupiny, tak tento článok je práve pre vás. Nájdete tu tipy na to, ako cvičiť bez toho, aby vám to zaberalo množstvo času.

Nemáte čas na cvičenie? Tipy na udržanie postavy pre vyťažených ľudí (Foto: unsplash.com)

Cesta do práce

Túto radu ste už pravdepodobne čítali vo viacerých článkoch, no je to najjednoduchšie, čo môžete urobiť. Ak máte prácu v meste, kde aj bývate, tak je zbytočné chodiť neustále autom. Namiesto toho vyrazte o niečo skôr a choďte pešo, prípadne zvážte jazdu na bicykli. Aj takáto malá zmena dokáže urobiť pre vaše zdravie veľa, Navyše, počas rannej prechádzky sa zobudíte, rozprúdite krv a prídete do práce plní energie.

Schody namiesto výťahu

Ďalším jednoduchým riešením, ako si dopriať viac pohybu, je voľba schodov namiesto výťahu. Chôdza po schodoch spáli nadbytočné kalórie a zároveň je to ideálne cvičenie na zadok. Ak chodíte do práce s kolegom, tak mu navrhnite, že budete chodiť po schodoch spolu. Takto sa budete navzájom motivovať a pôjde vám to jednoduchšie.

Aktívny meeting

Novinkou pre vyťažených ľudí, ktorí chodia často na stretnutia s klientami, sú aktívne meetingy. Namiesto toho, aby ste sedeli niekde v kaviarni alebo v reštaurácií na obede, pôjdete spolu na prechádzku. Nájdite v blízkosti park alebo sa prejdite len okolo budovy. Online meetingy môžete zas vyriešiť tak, že si so sebou zoberiete notebook na bežiaci pás. Takto môžete zbierať kroky a zároveň pracovať.