www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Vianočné darčeky – postrach všetkých peňaženiek

Akoby sa každým rokom blížili rýchlejšie a rýchlejšie – skončí leto a už ich tu máme. Vianoce sa neodmysliteľne spájajú s nakupovaním vianočných darčekov, aj keď by to určite nemalo byť to najdôležitejšie, čo počas nich prežijeme. Ako nakúpiť vianočné darčeky tak, aby ste si na nich nemuseli brať úver?

Vianočné darčeky – postrach všetkých peňaženiek
(zdroj: unsplash.com)

Darujte radšej svoj čas

Spraviť si zoznam je to najlepšie, čo môžete pred Vianocami urobiť. Nielen, že výrazne skrátite hodiny chodenia po zbytočných obchodoch, ale možno urobíte svojim blízkym oveľa väčšiu radosť, než keby si našli pod vianočným stromčekom nečakané prekvapenie. Porozprávaj sa s nimi aj o tom, či si vôbec idete kupovať vianočné darčeky – mnoho ľudí sa napríklad dohodne, že si dajú iba jednu drobnosť, prípadne niečo nehmotné, čo je častokrát vzácnejšie, než drahé a neosobné dary. Niekoho môže totiž najviac potešiť vaša prítomnosť pri nejakej spoločnej aktivite, pomoc v domácnosti alebo akákoľvek služba počas bežného roka. V súčasnej materiálnej dobe a na planéte preplnenej odpadom je to aj veľmi vhodné a ekologické riešenie.

Lepší skupinový, ako individuálny

Ak ste predsa na svoj zoznam vianočných darčekov napísali aj niečo, po čo musíte ísť do obchodu, rozdeľte si financie. Napíšte si celkovú sumu, ktorú môžete a ste ochotní na darčeky minúť, a potom ju rozdeľte medzi jednotlivé položky. Veľmi sa oplatia aj skupinové darčeky, obzvlášť, ak máte početnú rodinu. Darček tak môžete dať celej rodine, v podobe nejakého poukazu na pobyt, spoločenskej hry či pozvania do reštaurácie. Ak je pre vás bežné, že darčeky si dávate aj v práci, je možno lepšie dohodnúť sa na zložení sa na darček pre šéfa či nejakého kolegu, aby ste nemuseli kupovať dvadsať darčekov.

Nekupujte sami pre seba

Šetriť sa dá aj pri samotnom nakupovaní. Nie je žiadnou novinkou, že dnes sa najviac oplatí nakupovanie cez internet, pri ktorom dokážete využiť rôzne zľavové kupóny. Pozor aj na častú chybu, že pri nakupovaní darčekov zrazu objavíte niečo, čo vás veľmi zaujme a zapáči sa vám a namiesto obdarovania iných vlastne obdarujete sami seba. Oveľa výhodnejšie a efektívnejšie je radšej o svojom objave povedať niekomu, kto je možno tiež z nákupu darčeka pre vás zúfalý.

Čo vybrať rodičom?

Výber správneho darčeka je často veľmi ťažké, vybrať za každým niečo originálne, praktické a presne do vkusu však nemusí byť hneď koniec sveta. Na stránkach Nákupnej poradne nájdete hneď desiatky skvelých tipov, ktoré vám pomôžu, pozrite:

Máte aj vy svoje tipy na darčeky? Podeľte sa o nich s nami.