www.KuponyZdarma.sk

NováDoba.sk

NováDoba :: LifeStyle MAGAZÍN na zaujímavé témy

Jednoduché zosvetlenie zubnej skloviny v domácom prostredí

Čisté biele zuby sú pre človeka ozdobou a zároveň vizitkou. Rýchle životné tempo však ich kráse moc nepomáha. Káva, čaj, víno a ďalšie obľúbené potraviny časom sklovinu zafarbia. Pre obnovenie pôvodného lesku však nemusíte utekať hneď k zubárovi.

Jednoduché zosvetlenie zubnej skloviny v domácom prostredí
Jednoduché zosvetlenie zubnej skloviny v domácom prostredí (zdroj: unsplash.com)

Rýchle bielenie zubov môžete absolvovať aj u vás doma.

Vyskúšajte jednoduché bieliace pásiky

Bieliace pásiky na domáce použitie umožňujú zosvetliť sklovinu za pár dní a bez ďalších nákladov pre zubára. Vďaka jednoduchému použitiu a bezpečnosti sú mimoriadne obľúbené na celom svete.

Ide o tenké priehľadné pásy s optimálnou šírkou, potiahnuté špeciálnym gélom na báze peroxidu vodíka. Je to oxidačné činidlo, ktoré slúži ako aktívna bieliaca zložka.

Takéto pásiky si stačí na niekoľko minút priložiť na zuby a efekt zosvetlenia zubnej skloviny sa dostaví.

Nezabudnite na pravidelnú ústnu hygienu

Samotné bielenie zubov bude mať ešte lepší efekt, ak starostlivosť doplníte o pravidelnú ústnu hygienu. Sem patrí ranné i večerné čistenie zubov vhodnou zubnou pastou. Neoplatí sa podceňovať a vynechávať ani čistenie po obede.

Kyslé prostredie a baktérie môžu narobiť v dutine úst poriadnu neplechu. Používaním ústnej vody, zubnej nite a medzizubných kefiek môžete predčasnému poškodeniu a zafarbeniu zubov ale predísť.

Nebojte sa návštevy u zubára

Stav zubov často závisí aj od genetickej výbavy a zdravotného stavu človeka. Vtedy je lepší dohľad odborníka. Pravidelnú návštevu zubára by nemal ale vynechávať ani zdravý človek.

Preventívne prehliadky môžu odhaliť rôzne a voľným okom neviditeľné problémy. Tak na to včas myslite a nielen krásne biele zuby budú pre vás odmenou.

Komerčný článok